پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • خرس های تدی فضانورد ◄ خرس های تدی فضانورد
    خرس‌های عروسکی آبی با لباس‌های فضایی، کلاه ایمنی، و سایر لوازم جانبی سفر بین کهکشانی آماده هستند تا ماجراجویی‌های کیهانی خود را آغاز کنند. خرس های تدی فضانورد – مجموعه ای از تصاویر تولید شده توسط کامپیوتر که برای افرادی که به فضا و علم علاقه مند هستند ایجاد شده است. رنگ آبی نمایانگر زمین است که از فضا دیده می شود و نمادی از وسعت جهان است. از فضانوردان خرس عروسکی می توان برای الهام بخشیدن به بچه ها برای یادگیری تاریخچه و فناوری اکتشاف فضا استفاده کرد.
 • هیولاهای پوکمون ◄ هیولاهای پوکمون
    جادوی گرفتن هیولاهای پوکمون را دقیقاً در اتاق خواب خود با نور شب خنک طراحی شده به شکل پوکبال تجربه کنید. پوکمون با الهام از "Pokeball Night Light" دست ساز Stevizl برای پسرش ساخته شده است. از دستورالعمل ها برای ساختن لامپ خود استفاده کنید و جلسات مطالعه اواخر شب خود را با نور شب پوکبال روشن کنید. اجازه دهید نور ملایم مسیر شما را در حین شیرجه به دنیای دانش هدایت کند، درست مانند یک مربی واقعی پوکمون که در جستجوی خرد است! فراتر از هدف کاربردی خود، لامپ پوکبال به عنوان تزئین عمل می کند.
 • میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه ◄ میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه
    میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه به شما امکان می دهد در طول روز با دوست پشمالوی خود کار کنید و بازی کنید. کار از خانه با میز چابکی طراحی شده توسط معماران جورج و جیمز بسیار بهتر شده است. اکنون می توانید سازنده باشید و همزمان با حیوان خانگی خود سرگرم شوید. میز خانه سگ مکانی برای کار افراد و استراحت سگ ها است. انجام چند وظیفه ای هرگز آسان تر نبوده است! سگ خود را در حین کار نزدیک نگه دارید
 • میز ابتکاری که شبیه یک چرخ همستر غول‌پیکر ◄ میز ابتکاری که شبیه یک چرخ همستر غول‌پیکر
    میز ابتکاری که شبیه یک چرخ همستر غول‌پیکر است، به افراد کمک می‌کند تا در حین کار بایستند و حتی راه بروند. میز ایستاده چرخ همستر که توسط راب گادشاو طراحی شده است راه حل مناسبی برای هر کسی است که می خواهد در محل کار فعال بماند. بدن خود را در حال حرکت و ذهن خود با این میز ایستاده خنک نگه دارید. با طراحی خلاقانه و مزایای سلامتی، ایستگاه کاری نهایی است. با میز چرخ همستر با یک محل کار کم تحرک خداحافظی کنید!
 • چمدانی برای سگ ها ◄ چمدانی برای سگ ها
    با استفاده از این خانه سگ چمدانی خلاقانه که توسط مارکو موروسینی طراحی شده است، با حیوان خانگی مورد علاقه خود به سبک سفر کنید.
 • یه حا گربه ای باحال ◄ یه حا گربه ای باحال
    صندلی راحتی چند منظوره همراه با یک قفسه چرمی در زیر صندلی است که می تواند توسط گربه شما به عنوان یک تخت راحت استفاده شود. صندلی قوس که توسط ریکاردو سا طراحی شده است، در عین کاربردی بودن، ظرافت را به هر اتاق اضافه می کند. روی صندلی بنشینید و وسایل را زیر آن قرار دهید. گربه شما ممکن است دوست داشته باشد روی قفسه چرمی چرت بزند، بنابراین بهتر است آن را خالی نگه دارید. صندلی ذخیره سازی زیبا از چوب و چرم برای کسانی که می خواهند در فضای اتاق نشیمن خود صرفه جویی کنند عالی است. قفسه چرمی زیر صندلی می تواند هر چیزی از کتاب گرفته تا پتو را در خود جای دهد.
 • کراوات پیکسلی ◄ کراوات پیکسلی
    کراوات پیکسلی دارای آثار هنری نمادین 8 بیتی از سگی است که اردکی را در دست دارد از بازی ویدیویی کلاسیک 1984 نینتندو Duck Hunt. Duck Hunt Tie که توسط Maya Pixelskaya طراحی شده است، عشق به بازی‌های یکپارچهسازی با سیستمعامل را نشان می‌دهد. به دنبال شروع کننده مکالمه هستید؟ Duck Hunt Necktie مطمئناً خاطرات سرگرم کننده و نوستالژیکی را با گیمرهای دیگر ایجاد می کند. NES Duck Hunt Necktie یک ادای احترام جالب به عصر طلایی بازی های ویدیویی است.
 • صندلی گهواره ای چوبی ◄ صندلی گهواره ای چوبی
    صندلی گهواره ای چوبی که توسط Paul Kweton برای مردم و حیوانات خانگی آنها طراحی شده است. صندلی Rocking-2-gether با خانه گربه/سگ یکپارچه ایده پناهگاه و آرامش بدن را ترکیب می کند. استراحت کنید و با گربه یا سگ خود وقت بگذرانید.
 • میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه ◄ میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه
    میز اداری نوآورانه با خانه سگ یکپارچه به شما امکان می دهد در طول روز با دوست پشمالوی خود کار کنید و بازی کنید. کار از خانه با میز چابکی طراحی شده توسط معماران جورج و جیمز بسیار بهتر شده است. اکنون می توانید سازنده باشید و همزمان با حیوان خانگی خود سرگرم شوید. میز خانه سگ مکانی برای کار افراد و استراحت سگ ها است. انجام چند وظیفه ای هرگز آسان تر نبوده است! سگ خود را در حین کار نزدیک نگه دارید.
 • خانه سگ زیر پله ◄ خانه سگ زیر پله
    بتی مک کال برای سگ کوچک چیهواهوا اتاقی زیر پله ها ایجاد کرد. خانه سگ خلاق به چیهواهوای 4 ساله اجازه می دهد مانند هری پاتر زندگی کند.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29253    |     صفحه 1 از 2926
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

میوه‌هایی با طعم سرطان!

میوه‌هایی با طعم سرطان!
نمی‌توان مدعی شد در حال حاضر یک انسان با هیچ نوع سمی در تماس نیست.

همه متخصصان علوم پزشکی به مردم توصیه می‌کنند که برای حفظ سلامتی خود میوه و سبزی بخورند اما میوه‌ها و سبزی‌هایی که در ایران تولید و روانه بازار می‌شوند تا چه حد از استانداردهای سلامت برخوردار هستند؟

سال گذشته موضوع آلوده‌بودن برخی میوه‌ها و سبزی‌ها در ایران به سموم شیمیایی به مجلس کشیده شد و وزارت بهداشت موظف شد با همکاری وزارت جهادکشاورزی تدابیری اتخاذ کند تا از میزان سموم موجود در محصولات کشاورزی تولیدشده در کشور کاسته شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که در بسیاری از زمینه‌ها سموم، کودهای شیمیایی و فلزات سنگین موجود در محصولات کشاورزی تولیدشده در ایران بیش از حد مجاز است. آزمایش‌های صورت گرفته در وزارت بهداشت نیز نشان داده تعداد مشخصی از مردم در سال دچار سرطان می‌شوند که حداقل یک سوم این بیماری به سموم و کودهای شیمیایی باقیمانده در محصولات کشاورزی مربوط می‌شود و این هشداری برای دولت است که مسئولیت سلامت مردم را بر عهده دارد.

در گفت‌وگو با دو متخصص محیط‌زیست و سم‌شناسی بالینی درباره ابعاد مختلف این معضل در ایران سؤال کرده‌ایم.


گفت‌وگو با دکتر غلامرضا میرکی، متخصص محیط‌زیست و کشاورزی پایدار و مدیرکل سابق دفتر محیط‌زیست و توسعه پایدار کشاورزی

    آیا محصولات گلخانه‌ای از سلامت لازم برخوردار هستند؟

چنانچه استاندارد ساخت گلخانه رعایت شود عوامل بیماری زا‌ی محصولات و در نتیجه نهاده‌های اولیه تولید هم کاهش چشمگیری می‌یابند و بنابراین محصولات تولید‌شده دارای حداقل ممکن سموم بوده و سالم خواهند بود ولی از آنجا که به‌خاطر کاهش هزینه تمام‌شده عمدتا ساخت گلخانه‌ها استاندارد نیست یا کمترین استانداردها در آنها رعایت می‌شود استفاده از نهاده‌های اولیه تولید مثل سموم دفع آفات افزایش می‌یابد و احتمال باقی ماندن آنها در محصولات کشاورزی در حد نامتعارف بیشتر می‌شود. از طرف دیگر کشاورز برای سالم رساندن محصول به بازار مصرف ممکن است از نهاده‌های پرخطر استفاده کند که کیفیت محصول را زیر سؤال می‌برد و مسئله مهمی در حوزه امنیت غذایی به شمار می‌رود.

    چگونه می‌توان باقیمانده سموم را در محصول کشاورزی شناسایی کرد؟

با استفاده از ابزارآلات می‌توان باقیمانده سموم یا عناصر سنگین را شناسایی کرد. این کنترل‌ها در حال حاضر ممکن است هزینه‌بر باشد ولی دنیا به استفاده از ابزار‌های تست سریع که هزینه کمتری هم دارد روی آورده است. این روش‌ها در شناسایی سریع و در نتیجه کنترل آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی بسیار مؤثر است. به این صورت که محصولی که تست می‌شود چنانچه دارای حدمجاز یا پایین‌تر از حدمجاز آلاینده است گواهی ورود به بازار می‌گیرد و ورود بقیه به بازار برای تشخیص کامل‌تر ممنوع می‌شود. ولی متأسفانه استفاده از این نوع تست‌ها در ایران انجام نمی‌شود یا حداقل است. تست‌های آبسولوت و مطلق جاری ضمن هزینه‌بر بودن فقط برای شناسایی یک ترکیب استفاده می‌شود که ممکن است بعد از تست، محصول سالم تشخیص داده شود درحالی‌که کشاورز ممکن است مجموعه‌ای از سموم را به‌کار برده باشد و محصول نامبرده دارای سموم دیگری باشد. بنابراین باید در ابتدا با روش تست سریع شناسایی طیف وسیعی از سموم را داشته باشیم و چنانچه بالاتر از حد مجاز بود در مرحله بعد به شناسایی نوع آن اقدام کنیم.

    آیا توسعه کشت گلخانه‌ای توصیه می‌شود؟

با توجه به افزایش جمعیت و نیاز روزافزون آنها به موادغذایی و محصولات کشاورزی، کشت‌های گلخانه‌ای باید در کشور توسعه پیدا کند به شرط آنکه ابزارآلات تولید‌ در اختیار تولیدکننده باشد و محصول تولید شده نیز سالم باشد. جهادکشاورزی به‌عنوان متولی توسعه کشت‌های گلخانه‌ای باید بر ساخت استاندارد آنها نظارت لازم را داشته باشد و سازمان حفظ نباتات یا خود طبق قانون نظارت بر امنیت و کیفیت محصولات گلخانه‌ای تولید شده را داشته باشد یا این مسئولیت را با اختیارات لازم به ناظران معتمد تفویض کند. در ضمن باید روش‌های تست سریع باشد و جهادکشاورزی خود را موظف بداند که از آنها برای شناسایی آلایندگی محصول استفاده کند. برای کنترل حد مجاز سموم در محصولات کشاورزی باید به سمت تولید محصولات گواهی‌شده روی آوریم که این گواهی می‌تواند توسط ناظر معتمد کشاورزی (حقیقی یا حقوقی) صادر شود که متأسفانه در حال حاضر نه متخصصی برای دادن گواهی وجود دارد و نه از روش‌های تست سریع برای شناسایی میزان سموم باقیمانده در محصول استفاده می‌شود. جهادکشاورزی یک وظیفه بیشتر ندارد و آن تأمین امنیت غذایی جامعه است. این سازمان به جای دادن یارانه به نهاده‌های کشاورزی باید به زارعی که محصولات باکیفیت و سالم تولید می‌کند یارانه بدهد تا کشاورزان تشویق شوند به جای تولید کمی به تولید کیفی محصول توجه کنند و از سوی دیگر باید نظارت و کنترل را بالا ببرد و به محصولات کشاورزی برچسب و گواهی سلامت بدهد تا مردم با اطمینان از آن استفاده کنند و سلامت جامعه ارتقا یابد.

    آیا در حال حاضر روشی برای شناسایی و تعیین میزان آلاینده‌های محصولات کشاورزی قبل از ورود به بازار مصرف صورت نمی‌گیرد؟ آیا قانونی در این زمینه وجود دارد؟

در بیش از 95 درصد موارد محصول کشاورزی بدون تست و کنترل وارد بازار مصرف می‌شود و البته مصرف‌کنندگان هم بدون توجه به این مسئله محصولات را استفاده می‌کنند و مسئولان را مورد سؤال قرار نمی‌دهند که می‌تواند در میان‌مدت و درازمدت سلامت و بهداشت جامعه را تحت‌تأثیر قرار دهد.

از سوی دیگر ظرفیت قانونی وجود دارد که روی سلامت محصول کشاورزی تأکید کرده ولی آیین‌نامه اجرایی آن نقص دارد و بنابراین کنترل صورت گرفته براساس این آیین‌نامه ضعیف است و در نتیجه امنیت محصولات کشاورزی و غذایی را تضمین نمی‌کند.

گفت‌وگو با دکتر شاهین شادنیا، دانشیار گروه سم‌شناسی بالینی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دبیر انجمن سم شناسی

    چنانچه باقیمانده سموم دفع آفات و یا کودهای شیمیایی در محصولات کشاورزی باشد در دراز‌مدت چه تأثیری بر انسان خواهد داشت و چه عوارضی ایجاد خواهد کرد؟

بسته به نوع سمی که مورد استفاده قرار می‌گیرد عوارض مشاهده شده متفاوت است؛ چنانچه از سموم ارگانوکلره استفاده شود از آنجا که بقای زیست‌محیطی این سموم زیاد است مصرف درازمدت آن می‌تواند عامل ایجاد سرطان باشد. درصورتی که بقایای سموم ارگانوفسفره که به‌عنوان مهار‌کننده آنزیم کولین‌استراز از آنها استفاده می‌شود در محصول کشاورزی باقی‌مانده باشد و وارد بازار مصرف شود می‌تواند بسته به‌ میزان آن در محصول کشاورزی هم عامل بروز مسمومیت‌های حاد شود و هم در درازمدت عوارض عصبی یا نورولوژیک و روانی و یا سایکونورولوژیک را به همراه آورد؛ ضمن اینکه به میزان کمتر خطر بروز بعضی از سرطان‌ها را هم مرتبط با این سموم می‌دانند. البته مقالات زیادی هم منتشر شده که در آنها پدیده دیابت را حاصل تماس مزمن و درازمدت با همین سم عنوان کرده‌اند.

البته لازم به یادآوری است که نمی‌توان مدعی شد در حال حاضر یک انسان با هیچ نوع سمی در تماس نیست ولی آنچه اهمیت دارد میزان مجازی است که یک فرد در طول زندگی با آن در تماس است؛ به‌عنوان مثال اگر میزان فلزی مثل کادمیوم و سرب در محصولی کشاورزی در حد مجاز یا پایین‌تر از آن باشد عوارضی ایجاد نمی‌کند ولی اگر بیشتر از آن حد باشد می‌تواند باعث بروز مسمومیت‌های حاد یا عوارض مزمن شود.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ خرس های تدی فضانورد
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle