پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • تخت خواب برای گربه ها ◄ تخت خواب برای گربه ها
    تخت خواب خلاقانه طراحی شده توسط استودیو مانگو شبیه سر یک گربه غول پیکر است. هر تخت گربه دارای دو کوسن نرم است. حالا حیوان خانگی شما در نهایت می تواند در داخل دهان یک گربه بزرگ بخوابد. از کیتی میو می توان به عنوان صندلی نیز استفاده کرد. در رنگهای متنوعی موجود است. آسان تمیز میشود. فروخته شده توسط PetsInn شانگهای
 • کیف حمل سگ خلاقانه ◄ کیف حمل سگ خلاقانه
    حمل حیوانات خانگی خلاقانه و خلاقانه طراحی شده توسط شانون بیچ به شما امکان می دهد سگ خود را به راحتی حمل کنید. حمل سگ Puppoose دارای 4 بند قابل تنظیم، بالشتک گردن برای راحتی شما و بند امنیتی است که ایمنی حیوان خانگی شما را تضمین می کند.
 • پنجره گنبدی شفاف ◄ پنجره گنبدی شفاف
    پنجره گنبدی شفاف به سگ ها اجازه می دهد تا کنجکاوی خود را برآورده کنند و ببینند در طرف دیگر حصار چه اتفاقی می افتد. پنجره حصار پت پیک: هر سگی باید دیدگاهی داشته باشد. [سفارش]
 • چند تا ایده دیگه برای باکس حمل سگ و گربه ◄ چند تا ایده دیگه برای باکس حمل سگ و گربه
    حمل حیوانات خانگی راحت با سوراخ های تهویه، پدهای قابل شستشو و پنجره ها. کوله پشتی و کیف های U-pet به شما در حمل و نقل گربه یا سگ کمک می کند. [سفارش]
 • چای کیسه ای زیبا و خلاقانه ◄ چای کیسه ای زیبا و خلاقانه
    چای کیسه ای زیبا و خلاقانه طراحی شده توسط Charm Villa شبیه ماهی قرمز است. بسته بندی چای هوشمند از تایوان. ماهی کوچولو در فنجان چای شما شنا می کند.
 • جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED ◄ جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED
    جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED ایمنی باعث افزایش دید شما و حیوان خانگی شما در پیاده روی های صبح و عصر می شود. جلیقه سگ LED فیبر نوری قابل شارژ، سبک و ضد باران. [سفارش]
 • بزار ماهی ها هم یه جور دیگه ببیند ◄ بزار ماهی ها هم یه جور دیگه ببیند
    گنبد شفاف پر از آب به ماهی ها اجازه می دهد تا بالای سطح حوض شنا کنند و دنیا را ببینند. گنبد ماهی شناور / پنجره برای برکه زیپ شما طراحی شده توسط Velda. از غذا استفاده کنید و ماهی های خود را آموزش دهید که تا داخل گنبد شنا کنند.
 • بند سگ قابل جمع شدن برای دوندگان ◄ بند سگ قابل جمع شدن برای دوندگان
    بند سگ قابل جمع شدن برای دوندگان روی مچ می ماند و دستان شما را آزاد می کند. بند سگ لیشینو دست آزاد. به آهسته دویدن بروید، کفش‌هایتان را ببندید، کیف‌ها را حمل کنید و در حالی که سگتان را راه می‌روید، کارهای ساده‌ای را با دو دست انجام دهید. [سفارش]
 • یه مقدار حای خواب خوشگل بینید برای سگ ها ◄ یه مقدار حای خواب خوشگل بینید برای سگ ها
    یه کم از پست ها حال خوب کن برای سگ ها گربه ها بزاریم این ایده خوبیه برای حای خواب سگ ها به شرطی که غذا هاشون نبرن اون جا قایم کنند خفه شیم از بوش
 • ای مک برای گربه ها ◄ ای مک برای گربه ها
    کامپیوترهای iMac بازیافت شده توسط Atomic Attic به تختخواب‌هایی راحت برای گربه‌ها، بچه گربه‌ها و سگ‌های کوچک تبدیل شدند. قاب های قدیمی iMac برای حداکثر شفافیت اکریلیک جلا داده شده و تحت حرارت قرار می گیرند. تخت‌خواب‌های خلاقانه برای حیوانات خانگی برای خانه‌های صاحبان گربه/سگ که طراحی رایانه‌های اپل iMac را نیز دوست دارند و از آنها قدردانی می‌کنند.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29167    |     صفحه 1 از 2917
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اگر جوش سرسیاه دارید، بخوانید

اگر جوش سرسیاه دارید، بخوانید
لیزر برای درمان این جوش‌های زیر پوستی هیچ كاربردی ندارد.

اگر تا به حال از ترس دیدن نقاط سیاه‌رنگ روی صورت‌تان جرات قرار گرفتن روبه‌روی آینه را نداشته‌اید، باید بدانید كه این نقاط سیاه‌رنگ یا همان جوش‌های سرسیاه، جوش‌های زیرپوستی است كه به عقیده متخصصان پوست كاملا قابل درمان است و در خیلی از موارد بعد از درمان ردی از خود به جا نمی‌گذارد.‌

آكنه یا جوش جوانی از بیماری‌های شایع دوران نوجوانی و جوانی است. این بیماری موجب بروز شكل‌های مختلف ضایعات پوستی می‌شود. در درمان و تجویز دارو توجه به نوع ضایعات پوستی دارای اهمیت است.

به‌طور كلی ضایعات آكنه به دو دسته التهابی و غیرالتهابی تقسیم می‌شود؛ اولین ضایعات ایجاد شده در آكنه ضایعات غیرالتهابی است كه «كومدون» نام دارد.از كومدون در سطح جامعه بیشتر با نام جوش زیرپوستی یاد می‌شود. كومدون‌ها یا سر سیاه هستند(باز) یا سر سفید(بسته).‌ ضایعات التهابی آكنه قرمز رنگ و گاهی چركی است.

توصیه كلی در مورد آكنه «دستكاری نكردن جوش»‌ است. دستكاری جوش‌ها بخصوص جوش‌های التهابی موجب بروز عوارضی مانند باقی‌ماندن جای جوش می‌شود. دستكاری غیراصولی ضایعات غیرالتهابی (كومدون) مثلا كندن آنها نیز موجب بروز این عوارض خواهد شد.

جوش‌های زیر پوستی از كجا می‌آیند؟

«جوش‌های زیر پوستی كه كومدون نام دارد، معمولا ناشی از بسته شدن دهانه خروجی غدد چربی‌ساز پوست ایجاد می‌شود.» اینها عبارات دكتر سید مسعود داوودی، متخصص پوست است. وی با اشاره به این كه ترشحات چربی وقتی نمی‌تواند از دهانه مسدود شده غدد چربی‌ساز خارج شود، داخل این غدد مثل بادكنك تجمع پیدا می‌كند، می‌گوید: در نتیجه این تجمع چربی در زیرپوست جوش‌های زیر پوستی ایجاد می‌شود. به گفته این متخصص پوست البته یكی از دلایل اصلی به‌وجود آمدن این جوش‌ها هم زمینه ارث و ژنتیك است.

لوازم آرایش بانیان اصلی جوش‌های سر سیاه

اما موارد دیگری نیز به شكل جانبی باعث انسداد غدد چربی‌ساز می‌شود؛ مثل استفاده از لوازم آرایش یا استفاده از پماد روی پوست. به گفته دكتر داوودی این موارد می‌تواند منجر به ایجاد یا بدتر شدن جوش شود. علاوه بر این نمونه دیگر در مورد كسانی است كه عادت دارند به موهایشان روغن یا ژل بزنند. وقتی این موی چرب شده با پوست پیشانی تماس پیدا می‌كند، به ایجاد جوش زیر پوستی منجر خواهد شد.

فقط یك نوع جوش زیر پوستی داریم!

نكته دیگر به عقیده دكتر داوودی این است كه بین مردم یك نوع جوش دیگر هم به عنوان زیرپوستی نامیده می‌شود كه از نظر علمی، ما جوش‌های زیرپوستی را همین كومدون‌ها می‌نامیم ولی مردم یك‌سری از جوش‌های التهابی عمیق را جوش زیرپوستی می‌دانند. به گفته این متخصص پوست در مورد كومدون‌ها باید گفت كه این جوش‌ها درد ندارد فقط ظاهر آنها به شكلی است كه انگار روی صورت مبتلایان شن پاشیده باشند. برخی از این جوش‌های زیرپوستی به دلیل این كه منفذ ظریفی به خارج باز كرده است، ممكن است به رنگ سیاه دیده شود كه به آنها جوش سرسیاه هم گفته می‌شود، ولی بعضی از آنها كه دهانه كاملا مسدود دارد و ترشحاتشان به بیرون نشت نمی‌كند، جوش‌های سرسفید یا جوش‌های بسته است. برای مشاهده بهتر جوش‌های سفید وقتی پوست را می‌كشیم، تجمع چربی را به شكل ذرات ظریفی روی پوست می‌توانیم، ببینیم.

البته دكتر داوودی به نكته دیگری هم اشاره كرده و می‌گوید: در مورد این جوش‌ها یك نكته خوب این است كه این جوش‌ها چون التهاب ندارد، بعد از تخلیه از خودشان جا نمی‌گذارد بنابراین ضرورتی برای درمان آنها وجود ندارد، ولی اگر تعدادشان خیلی زیاد باشد، ممكن است پوست را تا حدی ناصاف و ناخوشایند نشان دهد. در این صورت قدم اول درمان استفاده از داروهای لایه‌برداری محسوب می‌شود كه ممكن است این داروها بتوانند دهانه بسته شده غدد چربی‌ساز را باز كنند. به‌دنبال تخلیه شدن ترشحات پوست صاف می‌شود. ولی اگر كرم‌های لایه‌بردار برای درمان كافی نبود، می‌توان به شكل مكانیكی یا فیزیكی جوش‌ها را تخلیه كرد.

البته این كار باید با وسیله‌ای انجام شود كه حداقل عوارض و آسیب را برای پوست داشته باشد بنابراین به عقیده دكتر داوودی تخلیه جوش‌های زیر پوستی با فشار دادن، نیشگون گرفتن یا له‌كردن آنها كار درستی نیست؛ چون ممكن است آسیبی به پوست وارد كند كه جای آن بر پوست باقی بماند. این كار توسط پزشك یا پرستار با وسیله مناسبی به نام كومدون اكستراكتور انجام می‌شود.

كدام گروه سنی بیشتر گرفتارند؟

در واقع جوش و آكنه در یك محدوده سنی مرتب تكرار می‌شود و به عقیده این متخصص پوست و مو وقتی ما جوش‌ها را درمان می‌كنیم، این مساله نمی‌تواند جلوی عود مجدد آنها را بگیرد. به‌طوری كه ممكن است به طور مكرر نیاز باشد كه دارو مرتب استفاده شود تا این كه سن جوش زدن بگذرد.

محدوده سن كه بیشترین محدوده جوش زدن است، در پسرها از دوره بلوغ شروع شده و تا پنج سال ممكن است ادامه پیدا كند ولی در برخی از افراد این زمان خیلی بیشتر طول می‌كشد به طوری كه می‌توان توقع داشت 95 درصد افراد زیر سی سالگی جوش‌هایشان كاملا درمان شده باشد، ولی 5 درصد حتی تا بالای این سن هم با این جوش‌ها درگیر باشند حتی در یك درصد موارد بعد از چهل سالگی هم ممكن است این جوش‌ها ادامه پیدا كند البته كسانی كه در سنین بالا جوش می‌زنند، كمتر به جوش‌های زیر پوستی مبتلا می‌شوند و بیشتر درگیر جوش‌های چركین، قرمز و التهابی هستند. ‌

به گفته دكتر داوودی به این نكته هم باید تاكید كرد كه لیزر برای درمان این جوش‌های زیر پوستی هیچ كاربردی ندارد، ولی در صورتی كه این جوش‌ها درمان شده و در صورت جا بیندازند می‌تواند كمك‌كننده باشد. ‌

علاوه بر این به عقیده این متخصص پوست و مو تاكنون در مطالعات مختلف تاثیر رژیم غذایی روی این جوش‌ها به نتیجه‌ای نرسیده و ما هم به این افراد توصیه خاصی نمی‌كنیم، ولی اگر خود بیمار متوجه تاثیر غذای خاصی روی به‌وجود آمدن جوش‌ها می‌شود، باید از خوردن آن ممانعت كند.
The underlying connection was closed: Could not establish trust relationship for the SSL/TLS secure channel.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ تخت خواب برای گربه ها
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook