حمام کردن گریت دینابتدا شروع به پر کردن اب سطل یا مخزن حمام سگتان کنید ،حدودا 6 اینچ از سطل باید پر از اب شود.
.
سپس سگ خود را داخل مخزن کید ،اگر سگتان هنوز در این مورد اموزشی ندیده بهتر است در مواقع رفتارتان ملایم تر از همیشه باشد و سعی کنید سگتان را با اسباب بازی های مورد علاقه اش به حمام رفتن تشویقش کنید .میتوانید از قلاده تسمه ای هم استفاده کنید .توجه داشته باشید هرگاه که سگ وارد وان یا مخزن شد او را تشویق کنید.

حمام کردن گریت دین

سپس با فشاری مناسب از قسمت ابتدای گردن تا انتهای دم رو اب بپاشید.

حمام کردن گریت دین

وقتی که سگتان کاملا مرطوب شد ،نوبت به شامپو میرسد به یاد داشته باشید که هگز نباید برای سگها از شامبود های انسانی استفاده کنید ،اگر هم از شامپوی مخصوص سگها استفاده میکنید حتما باید معتبر و با کیفیت باشد .
حمام کردن گریت دین

حالا شامپو را ابتدای گردن تا انتهای دم به مقدار نسبتا کمی بریزید و بدنش را مالش دهید تا خوب کف کند و کثیفی را از بین ببرد .قفسه ی سینه ،زیر شکم و پشت پا ها نیز فراموش نشود .
حمام کردن گریت دینخیلی ارام یک برس نرم را در تمامی سطح بدن سگ بکشید اینکار موجب میشود که شامپو بخوبی در تمامی نقاط بدن برود و مو های مرده و گرد و غبار را حذف کند .به علاوه اینکار باعث میشود که مو های سگتان خوش حالت تر و تمیز تر شود .
بعد از این که تمامی نقاط بدن (به جز سر) کف کرد ،بخوبی و با فشار مناسب بدن سگ را اب بشویید و مطمئن شوید که دیگر نقطه ای دارای کف نیست .برای این که کف بخوبی از بدن حیوان خارج شود با برسی تمیز که الوده به شامپو نشده یکبار دیگر همراه با اب بدن سگ را برس بکشید ولی اینکار را ارام و با حوصله انجام دهید. البته اینکار نباید خیلی طولانی شود . سپس حدودا 2 تا 3 دقیقه برای اخرین بار سگ را تنها با اب بدون دخالت هیچ عاملی ،بشویید .
حمام کردن گریت دین

زمانی که شست و شوی سگ تمام شد ،او را از مخزن بیرون اورده سپس تشویقش کنید و شروع به خشک کردنش کنید از انجایی که گریت دین مو های کوتاهی دارد نیازی به استفاده از سشوار نیست فقط باید با یک حوله ی تمیز و خشک ،خشکش کنید.
ابتدا باید از همان قسمت ابتدای گردن تا انتهای دم سگ را خشک کنید ،سپس شروع به حشک کردم پاها و زیر شکم کنید .تمیز و حشک کردم کف دست و پا ها و پنجه ها نیز فراموش نشود .
برای تمیز کردن قسمت سر میتوانید از یک پارچه ی تمیز اما مرطوب استفاده کنید ،لب ها ،زیر چشم و اطراف گوش ها از جا هایی هستند که باید بسیار تمیز و عاری از هرگونه باکتری خطرناک باشند پس به دقت این نواحی را تمیز کنید .یک دستمال دیگر بردارید که مرطوب نباشد سپس با دقت داخل گوش سگ را تمیز کنید .


حمام کردن گریت دین
حمام کردن گریت دین

برای اینکه هم کار شما و هم کار سگتان در هنگام خشک کردن اسان تر شود ،میتوانید به او اجازه دهید که بخوابید .
هنگامی که بخوبی خشکو تمیز شد ،دیگر اجازه دارد که برود و کار شما نیز با موفقیت انجام شد . 


مترجم:مهرناز قاسمی

منبع:wikihow