نکاتی که باید قبل از خرید به آنها توجه کنیم !!


همه چیز درباره قناری
ابتدا باید یک قفس مناسب برای پرنده انتخاب کنید، بهتر است قفس پرنده تمام استیل باشد . قفس ها در چند سایز در بازار موجود هستند که به صورت عامیانه دارای 4 سایز هستند : قفس کوچک ، قفس متوسط ، قفس بزرگ ، و قفس های کلبه ای بسیار بزرگ... قفس های کوچک که معمولا مخصوص سهره هستند ولی شما میتوانید از قفس های متوسط استفاده کنید اما قفس های بزرگ که طول آنها تقریبا 60 تا 70 سانتی متر هست مناسب تر هستند ، قفس های کلبه ای دارای سایز های متفاوت هستند و سایز 60 تا 70 سانت آنها برای قناری مناسب است اما قفس های کلبه ای خیلی بزرگ مخصوص طوطی ها هستند و توصیه نمیشود چون فاصله میله های آنها از قفس های معمولی بیشتر است و ممکن است قناری بین آنها گیر کرده یا فرار کند. بهتر است چوب های قفس از جنس پلاستیک باشد چون چوب به خود حشره جمع میکند و برای قناری مناسب نیست . ( از نصب وسایل جانبی شکسته یا وسایل زیبایی غیر استاندارد به قفس جدا خودداری کنید زیرا ممکن است باعث زخم بدن پرنده شوند )

پس از تهیه قفس شما باید محیطی برای نصب قفس فراهم کنید . این محیط به هیچ عنوان نباید نزدیک آشپزخانه باشد زیرا بوی غذا برای پرنده مضر است . دمای اتاق نباید زیاد گرم و سرد باشد معمولا دمای بین 25 تا 30 درجه مناسب است ( دمایی که ما در آن احساس گرم یا سرد بودن نمیکنیم ) همینطور دمای نگهداری نباید مدام تغییر کند چون باعث پر ریزی پرنده میشود ، سعی کنید قفس را فاصله ای به اندازه قد خودتان ( بین 1 و 50 تا 2 متر ) نصب کنید تغذیه قناری!!

غذای ثابت قناری تخم کتان و ارزن ریز است، به طوری که به اضای هر 1 کیلو کتان نیم کیلو ارزن ریز را با کتان مخلوط کرده و همیشه باید در دسترس پرنده باشد . جدا از غذای اصلی باید انواع میوه ها و ویتامین ها و بعضی از سبزیجات را به پرنده داد که بهتر است . بهتر است یک برنامه غذایی برای پرنده خود درست کنیم برای مثال من برنامه غذایی ، حمام ، و تمیز کردن پرنده های خودم را برایتان قرار میدهم :

توجه : سعی کنید تمام میوه ها و سبزیجات را صبح به پرنده بدهید ( ترجیحا 9 صبح ) چون در این زمان پرنده گرسنه تر است .شنبه : کتان و ارزن ( برای تمام روز ) - سیب درختی - مکمل ویتامینی ( مکمل از صبح ساعت 9 تا 9 شب در آب پرنده قرار دارد و بعد از 12 ساعت آب تعویض میشود. بعضی ها تا 24 ساعت آب را تعویض نمیکنن ولی من توصیه نمیکنم ) 

یک شنبه : کتان و ارزن ( برای تمام روز ) - هویج - ( علاوه بر تغذیه در بعد از ظهر که هنوز آفتاب غروب نکرده پرنده را در جلو آفتاب حمام میکنم . 5 دقیقه برای حمام و 5 دقیقه برای خشک شدن پرها زمان میبرد اما اگر هوا بادی یا سرد بود خبری از حمام نیست ;) )

دو شنبه : کتان و ارزن ( برای تمام روز ) - تخم مرغ پخته شده ( فقط سفیده تخم مرغ ) - بعد از ظهر آن روز مقدار کمی سیب درختی - قفس پرنده در پایان روز باید تمیز شود 

سه شنبه : کتان و ارزن ( برای تمام روز ) - اسفناج پخته شده به مقدار کم - بعد از ظهر آن روز مقدار کمی هویج

چهار شنبه : کتان و ارزن ( برای تمام روز ) - سیب درختی -مکمل ویتامینی ( مکمل از صبح ساعت 9 تا 9 شب در آب پرنده قرار دارد و بعد از 12 ساعت آب تعویض میشود. بعضی ها تا 24 ساعت آب را تعویض نمیکنن ولی من توصیه نمیکنم )

پنج شنبه : کتان و ارزن ( برای تمام روز ) - هویج - ( علاوه بر تغذیه در بعد از ظهر که هنوز آفتاب غروب نکرده پرنده را در جلو آفتاب حمام میکنم . 5 دقیقه برای حمام و 5 دقیقه برای خشک شدن پرها زمان میبرد اما اگر هوا بادی یا سرد بود خبری از حمام نیست ;) )

جمعه : کتان و ارزن ( برای تمام روز ) - به طور یک هفته در میان تخم مرغ و اسنفاج ( برای مثال این هفته تخم مرغ به پرنده میدهیم و هفته آینده اسفناج ) - در پایان روز قفس پرنده باید تمیز شوداین برنامه تمام کارای پرنده های من بوده ( منظور از بوده اینه که در حال حاضر هیچ پرنده ای ندارم )

در کنار این برنامه میتوانید هفته ای 2 3 بار به پرنده خود هفت تخم بدهید که واقعا مفید است ( فقط هفته ای 2 3 بار زیرا چربی بسیار بسیار بالایی دارد ) هفت تخم ها در پرنده فروشی به صورت 7 تخم تابستانی و 7 تخم زمستانی موجود است که بهتر است در هر فصلی که هستید 7 تخم مربوط به آن فصل را تهیه کنید

خیلی از پرنده فروش ها که من اصلا اسم اونا رو پرنده فروش نمیزارم و به جاش بهشون میگم جلاد در تمام مدتی که قناری نگهداری میکنن فقط و فقط بهشون ارزن و کتان میدن چون میگن به صرفه نیست و هزینه زیاد میشه منبع : تمام این آموزش توسط خودم نوشته شده ( و البته یکی از دوستان نزدیکم که یک پرنده فروش نمونه هم هست خیلی از چیزهایی که فراموش کرده بودم رو یادآوری کرد و کمک بزرگی بود )

این مطالب تا زمان پرورش به صورت