چگونگی مراقبت از لاکپشت برکه ای اروپایی(ترجمه)

لاکپشت های برکه ای اروپایی (Emys orbicularis) ، لاکپشت های اب شیرین هستند که در تالاب ها ، دریاچه ها و رودخانه های اهسته فرانسه ، یونان ، ایتالیا ، اسپانیا ، پرتغال و ایالات بالتیک یافت می شوند . هوش انها و طبیعت اجتماعی انها و همچنین توانایی انها برای ماندن در شرایط نامساعد ، لاکپشت های برکه ای اروپایی را تبدیل به گونه خوبی از لاک پشت ها برای نگهداری به عنوان پت کرده است . یادگیری مراقبت صحیح از لاکپشت برکه ای اروپایی خود اسان ، لذت بخش و با ارزش است .

دستورالعمل ها 

وسایل مورد نیاز

لاکپشت برکه ای اروپایی
تانک 80 لیتری
ماسه اکواریوم
گیاه ابی
فیلتر
بخاری
یک تخته ، چوب پنبه یا سنگ
گیره لامپ
لامپ 60 وات
غذای لاکپشت
پودر کلسیم و مکمل 3D

1- یک اکواریوم 80 لیتری یا بزرگتر را برای لاکپشت خود تهیه کنید . برای فراهم کردن سطح بزرگتری برای لاکپشتتان ، اکواریوم "بلند" یا "مادر" را به جای اکواریوم های معمولی انتحاب کنید .

2- 3 سانتیمتر از ماسه اکواریوم در کف تانک بریزید . 5-6 سانتی متر اب گرم روی ماسه بریزید . فیلتر و هیتر را برای تمیز و گرم نگه داشتن اب نصب کنید . بخاری را روی درجه 25تا 27 درجه سلسیوس تنظیم کنید .

3- مقداری گیاه اکواریومی مانند شاهی ابی ، خزه ، سالوانیا و سنبل ابی برای فراهم کردن ظاهری طبیعی تر و مکانهایی برای لاکپشتتان که در انها پنهان شود به اکواریمتان اضافه کنید . لایه ای دیگر از ماسه اکواریوم را برای محکم کردن ریشه گیاهان ابزی غیر شناور به کف تانک ، اضافه کنید .

4- تکه ای تخته یا چوب پنبه یا تکه ای سنگ صاف را برای فراهم کردن نحلی خشک که لاکپشت برکه ای اروپایی شما بتواند در انجا استراحت کند ، در تانک خود قرار دهید . از گیره لامپ برای متصل کردن لامپ 60 واتی به بالای تانک استفاده کنید . لامپ را طوری متصل کنید که بالای خشکی قرار داشته باشد و محلی برای افتاب گرفتن لاکپشت برکه ای اروپایی شما باشد .
5.لاکپشت برکه ای اروپایی خود را در اکواریوم اماده شده خود قرار دهید اجازه دهید تا لاکپشتتان به زیستگاه جدید خود عادت کند .

6- رژیم متعادل و متنوعی را برای لاکپشت خود در نظر بگیرید که شامل پلت ها یا پولکی غذای تجاری لاکپشت ، کرم خاکی ، حلزون ، جیرجیرک و قطعات خرد شده ماهی خام است . کلسیوم بدون فسفر و مکمل D3 را برای فراهم کردن مواد مغذی مورد نیاز لاکپشتتان و سلامتیش ، روی غذای انها بپاشید . برای جلوگیری از افراط غذایی ، 3 یا 4 بار در هفته به لاکپشتتان غذا بدهید . 

7- برای جلوگیری از راکد ملندن اب ، هر 2 یا 3 هفته یک بار اب تانکتان را عوض کنید . تمیز نگه داشتن اب تانک برای سلامت لاکپشت برکه ای اروپاییتان ضروری است .
نکات و هشدار ها 

·به لاکپشت های برکه ای اروپایی می توان غذای خشک سگ و گربه یا غذای ماهی قزل الا نیز داد . فقط قبل از اینکه غذا را به لاکپشتتان بدهید مطمئن شوید که خشک است . 

·لاکپشت های برکه ای اروپاییتان را از نور مستقیم افتاب و گرمای زیاد دور نگه دارید . 
منبع : www.ehow.com
مترجم : غزاله .م