بسیاری از افرادی که این منازل را خریداری می کنند، مدت بسیار کوتاهی در آن ها ساکن بوده اند و حتی گاه هیچ وقت در آن ها ساکن نشده اند، اما صرفآ به دلیل داشتن پول زیاد این منازل را خریداری کرده اند.

Hala Ranch
5202 متر مربع

بزرگ‌ترین خانه‌های مسکونی جهان

خانه ای واقع در ایالت کورادو آمریکا که در سال 2012 به قیمت 135 میلیون دلار ارزش گزاری شد. این خانه از کاخ سفید آمریکا بزرگ تر است و از 15 اتاق خواب، 27 سرویس بهداشتی و امکاناتی همانند استخر، باق و دریاچه ماهیگری بهره مند است. 


The Manor
5250 متر مربع

بزرگ‌ترین خانه‌های مسکونی جهان

واقع در شهر لس آنجلس ایالت کالیفرنیا این خانه در زمینی بسیارعظیم با امکاناتی بی نظیر واقع شده است. در چند سال گذشته تعمیرات عظیمی به مبلغ 20 میلیون دلار در این خانه صورت گرفته است که ارزش آن را به حداقل 150 میلیون دلار افزایش داده است. صاحب کنونی آن فرزند یک میلیاردر فعال در مسابقات فرمول یک است و مدتی است که تصمیم به فروش آن گرفته است.


Maison de L’Amitie
5574 متر مربع

بزرگ‌ترین خانه‌های مسکونی جهان

خانه ای واقع شده در فلوریدا که در سال 2004 توسط یک مولتی میلیاردر خریداری شد. این منزل از 20 اتاق خواب، پارکینگ 50 خودرویی و امکانات بسیار دیگری بهره مند است اما مهم ترین ویژگی آن ساحل اختصاصی و زیبایی است که به صورت کاملآ انحصاری در اختیار ساکنان قرار دارد.


Xanadu 2.0
6130 متر مربع

بزرگ‌ترین خانه‌های مسکونی جهان

بیل گیتس در حال حاضر با ثروتی برابر با بیش از 80 میلیارد دلار ثروتمندترین فرد جهان است. به همین دلیل می توان انتظار داشت که خانه او نیز در میان بزرگ ترین و گران ترین منازل جهان باشد. سازنده این خانه برای ساخت آن 63 میلیون دلار هزینه کرد و اتمام آن نیز 7 سال زمان برد. از امکانات بی نظیر این مکان می توان به سیستم های الکترونیکی بی همتا، سیستم موسیقی یکدست در سراسر خانه و ساحلی با شن های وارداتی از دریای کارائیب اشاره کرد. ارزش فعلی این منزل 123.54 میلیون دلار تخمین زده شده است.


The Pensmore Mansion
6690 متر مربع

بزرگ‌ترین خانه‌های مسکونی جهان

خانه ای که بیشتر شبیه یک قلعه است تا شبیه یک کاخ. این بنای عظیم در حال حاضر در مراحل پایانی ساخت خود قرار دارد و توسط یک شرکت امنیتی بنا شده که از بتنی قدرتمند، سبک و بهینه در ساخت آن استفاده کرده است. سازندگان این منزل قصد دارند تا با اتمام این سازه ثابت کنند که مصالح تولید شده توسط آن ها بسیار توانمندتر از مصالح معمول است و می تواند در برابر بلایای بسیاری به راحتی مقاومت کند.


La Reverie
7860 متر مربع

بزرگ‌ترین خانه‌های مسکونی جهان

فلوریدا تعدادی از بزرگ ترین خانه های جهان را در خود جای داده است. بزرگ ترین خانه این منطقه در حال حاضر بیش از 7500 متر مساحت داشته و در اختیار یکی از میلیاردرهای معروف است. زمین این بنا در سال 1995 به قیمت 4.9 میلیون دلار خریداری شد و تا کنون قیمتی برای بنای اصلی تعیین نشده است.


Versailles
8360 متر مربع

بزرگ‌ترین خانه‌های مسکونی جهان

خانه ای که در طول زمان ساختش چندین بار با توقف ساخت مواجه شده است اما بالاخره به مراحل پایانی ساختش رسیده است. این بنا از امکانات بی نظیری همانند 2 سینما، 30 حمام، 15 اتاق خواب، 11 آشپزخانه، 6 استخر و پارکینگی با ظرفیت 30 خودرو بهره مند است و قرار است تا در آینده نزدیک بهره برداری شود.


Fairfield Pond
10220 متر مربع

بزرگ‌ترین خانه‌های مسکونی جهان

بسیاری از ثروتمندان آمریکایی در این منطقه خانه ای را در اختیار دارند و تفریحات خود را در این منطقه سپری می کنند. این خانه با 29 اتاق خواب، 39 سرویس بهداشتی و چندین استخر در میان بزرگ ترین خانه های جهان قرار دارد.قیمت این بنای عظیم در حال حاضر 170 میلیون دلار است و در منطقه به عنوان گران ترین منزل دنیا شناخته می شود.Antilla
37160 متر مربع

بزرگ‌ترین خانه‌های مسکونی جهان

شهر بمبئی در هند به عنوان یکی از آلوده ترین و فقیرترین شهرهای جهان شناخته می شود، با این حال این شهر محل ساخت یکی از بزرگ ترین و گران ترین خانه های جهان است که ارزشی برابر با 2 میلیارد دلار دارد. این منزل از بهترین امکانات تفریحی روز بهره مند است.
صاحب اصلی این خانه مدیر عامل شرکت مواد شیمایی هندی است که ارزش ثروت این فرد را به 43 میلیارد دلار رسانده است.


Istana Nurul Iman Palace
200 هزار متر مربع

بزرگ‌ترین خانه‌های مسکونی جهان

بزرگ ترین خانه جهان در حال حاضر در اختیار سلطان فعلی برونئی قرار دارد و به عنوان محل سکونت رسمی او شناخته می شود. این قصر عظیم به 1788 اتاق خواب، 257 سرویس بهداشتی، 5 استخر و استبلی با 200 راس اسب مجهز است. از سایر امکانات آن می توان به مسجدی با ظرفیت 1500 نفر، پارکینگی 110 ماشینی و سالن های عظیم همایشات اشاره کرد. این کاخ در حال حاضر ارزشی برابر با 1.4 میلیارد دلار دارد.