پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • حیوانات خوش پوش ◄ حیوانات خوش پوش
    اگر حیوانات لباس میپوشیدن کدوم خوشگل تر میشدند
 • کقش هایی برای تمیز کردن با سگ ها ◄ کقش هایی برای تمیز کردن با سگ ها
    کفش‌های ابتکاری حیوانات خانگی که توسط مخترع آمریکایی تاد لاوسون طراحی شده‌اند، کف را جارو می‌کنند و خانه را تمیز می‌کنند. "Pet Sweep" - سیستم حذف زباله از حیوانات برای خانه شما. دمپایی گرد و غبار برای گربه و سگ. یک سایز برای اکثر پنجه ها مناسب است.
 • بالکن برای گربه ها ◄ بالکن برای گربه ها
    گسترش دهنده پنجره شفاف به گربه ها اجازه می دهد تا دنیای بیرون را تجربه کنند و خورشید را ببینند در حالی که از باران و هوای سرد محافظت می شوند. بالکن پنجره ای "Catio" برای گربه ها فقط 30 ثانیه طول می کشد تا نصب و ایمن شود. جعبه های پنجره سفارشی می توانند گیاهان کوچک داخلی را که به آفتاب بیشتری نیاز دارند، در خود جای دهند. هر پنجره بالکن برای تحمل وزن بیش از 50 پوند (23 کیلوگرم) آزمایش شده است
 • ماشین لباسشویی بازیافتی تبدیل شده به آکواریوم ◄ ماشین لباسشویی بازیافتی تبدیل شده به آکواریوم
    ماشین لباسشویی بازیافتی تبدیل شده به آکواریوم کاربردی با سیستم روشنایی و فیلتراسیون در فروشگاه Miele در آخن آلمان به نمایش گذاشته شده است. آکواریوم در ماشین لباسشویی طراحی شده توسط New Wave Aquarium Concepts. فیلتر داخلی و روشنایی آکواریوم، فیلتراسیون بهینه را تضمین می کند و از رشد انواع گیاهان آبزی حمایت می کند. آکواریوم ماشین لباسشویی شامل مخفیگاه های طبیعی و مرزهایی است که با استفاده از سنگ های محوطه سازی مینیاتوری ایجاد شده اند.
 • خرس های تدی فضانورد ◄ خرس های تدی فضانورد
    خرس‌های عروسکی آبی با لباس‌های فضایی، کلاه ایمنی، و سایر لوازم جانبی سفر بین کهکشانی آماده هستند تا ماجراجویی‌های کیهانی خود را آغاز کنند. خرس های تدی فضانورد – مجموعه ای از تصاویر تولید شده توسط کامپیوتر که برای افرادی که به فضا و علم علاقه مند هستند ایجاد شده است. رنگ آبی نمایانگر زمین است که از فضا دیده می شود و نمادی از وسعت جهان است. از فضانوردان خرس عروسکی می توان برای الهام بخشیدن به بچه ها برای یادگیری تاریخچه و فناوری اکتشاف فضا استفاده کرد.
 • بوقلمون های فضایی ◄ بوقلمون های فضایی
    بوقلمون های روز شکرگزاری تصمیم گرفتند به فضای بیرونی فرار کنند، کهکشان ما را کشف کنند و به اولین موجودات بین سیاره ای تبدیل شوند. "فضانوردان ترکیه" - مجموعه ای از تصاویر دیجیتالی که با کمک هوش مصنوعی و فتوشاپ خلاقانه تولید می شوند. پرتره های قدرتمند و زیبا از پرندگان شکرگزاری در فضا. بوقلمون‌های وحشی با لباس فضانوردی سفارشی و کلاه ایمنی که برای زنده نگه داشتن پرنده و کنترل دما در محیط‌های خشن طراحی شده است.
 • موس خلاقانه شبیه به پوکومون ◄ موس خلاقانه شبیه به پوکومون
    ماوس کامپیوتری خلاقانه به شکل سه بعدی که شبیه شخصیت محبوب پوکمون زرد پیکاچو طراحی شده است. ماوس کامپیوتر بی‌سیم شکل Pikachu توسط Brando دارای وضوح 800 dpi، برد عملیاتی 8 متر است و توسط یک باتری AA تغذیه می‌شود. ماوس راحت را می توان هم برای کاربران راست دست و هم برای چپ دست ها استفاده کرد، که آن را به گزینه ای در دسترس و سرگرم کننده برای طرفداران این فرنچایز نمادین تبدیل می کند. ماوس کامپیوتر Pokemon Pikachu با طراحی زیبا و بازیگوش خود مطمئناً حسی از هوس را به میز شما می آورد.
 • ابزاری شبیه به حشرات ◄ ابزاری شبیه به حشرات
    بسته بندی بسیار خلاقانه این ابزار و شکل ان ها یاد اور حشرات میباشد که در زیر عکس هایی از اون هارو مشاهده میکنید
 • بالش بوقلمونی ◄ بالش بوقلمونی
    یه بالش داشته باشی که راحت بخوابی راحت حملش کنی اخرم شبه بوفلمون بشی خیلی حال میده
 • بالشی برای شما به شکل سگ ◄ بالشی برای شما به شکل سگ
    شالگردن وبالشی که بسیار راحت و نارنجی رنگ رنگ پرشین پت هست و به شکل سگ میباشد
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29216    |     صفحه 1 از 2922
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

عفونت در سگ

عفونت در سگ
سگه ايي كه گوشهاي افتاده دارند، مثل گلدن رتريور و پودل شنا كردن را دوست دارند، بيشتر مستعد عفونتهاي گوشي هستند؛ به اين دليل كه درون گوش هايشان براي مدت طولاني تري مرطوب ميماند و بسياري از مخمرها و قارچها در محيطهاي تقريبا مرطوب رشد مي‌كنند. بهعالوه پوست كانال گوش تا زماني‌كه خشك نيست، حريم محكمي عليه عفونتها ندارد. سگه اي مستعد آلرژي هم نسبت به ابتال به عفونتهاي گوشي حساس هستند. اگر ميدانيد سگتان حساسيتهاي فصلي دارد يا خيلي شنا كرده است، گوشهايش را مرتب چك كنيد.

در زير مراحل سادهاي براي پيشگيري از عفونتهاي گوش توضيح داده شده است.
1 .گوشهاي سگتان را مرتب معاينه كنيد و اگر مشكوك به عفونت هستيد، بالفاصله او را نزد دامپزشك ببريد.
2 .به آهستگي موم اضافي و آلودگي را خارج كنيد.
3 .موهايي كه در راه و دور كانال گوش هستند را كوتاه كنيد. در برخي نژادها مانند »پودل« شما بايد موها را از داخل كانال گوش او با انگشت شست و اشاره از ريشه بيرون بكشيد. اين کار به هوا اجازه ميدهد كه راحتتر درون گوش گردش كند و پوست گوش، خشك بماند.
4 .ميتوانيد كمي پودر مخصوص حاوي مواد ضدقارچ را پس از شنا كردن و حتي يك‌بار در هفته طي بهار و تابستان درصورت حساسيت داشتن، درون گوش بریزید.
نگاه اجمالي به انگشتان سگتان
ناخن پاي سگ ها ابزار بسيار مفيدي براي آنهاست و به سگتان در راه رفتن، پريدن و... كمك مي‌كند ولي با وجود مفيد بودن، اين ناخن ها ميتوانند دردناك باشند و شكل پاي سگتان را تغيير دهند. به ندرت سگ هايي وجود دارند كه نياز نيست ناخن هايشان كوتاه شود. سگهايي كه مرتب روي سطوح سيماني بازي مي‌كنند، ناخنهايشان خودبهخود كوتاه ميشود اما اگر ناخن شست دارند با توجه به اين‌كه اين ناخن در تماس با سطح زمين قرار ندارد، بايد مرتب كوتاه شود و چند هفته يك‌بار نياز به چيدن دارد. ناخنها مخصوصا وقتي سگ زمان زيادي را روي سطح نمدار و نرم مانند چمن حياط ميگذراند، سريعتر رشد مي‌كنند. براي خيلي از سگ ها چيدن ناخن ها عمل بسيار ناخوشايندي است اما شما ميتوانيد اين كار را باتوجه به چند نكته ساده براي خودتان و او آسانتر كنيد.
1 .كوتاه كردن ناخنها را از زماني‌كه او يك توله است شروع كنيد.
2 .اين تجربه را تا جاي ممكن برايش خوشايند كنيد. تشويق كردن او بعد از گرفتن هر پا و يا حتي بعد از هر ناخن پا بسيار مفيد است.
3 .ياد بگيريد چگونه ناخنها را سريع و دقيق بچينيد تا تصادفا گوشت زير ناخنهاي دوست پشمالويتان را نكنيد. رگهاي خوني در مركز هر ناخن قرار دارند و اگر بريده شوند، باعث ايجاد خونريزي خواهند شد.
4 .ناخنگيرهايتان را تيز نگه داريد تا ناخنها را ببرند نه اين‌كه باعث خرد شدن آنها شوند.
انواع ناخنگير
ناخنگيرها را ميتوانيد در سه مدل متفاوت در بازار پيدا کنيد:
ناخنگيرهاي گيوتيني: اين نوع ناخنگيرها يك حفره دارند و ناخن در بين آنها قرار ميگيرد. يك تيغ از روي حفره رد شده و ناخن را كوتاه مي‌كند. يكي از خوبي هاي اين ناخنگيرها تيغه قابل تعويض آنهاست.
ناخنگير قيچي شکل: در اين نوع ناخنگير که به شکل قيچي است، ناخن روي تيغه هاي خميده ناخنگير قرار ميگيرد. اين تيغه ها بايد مرتب تيز شوند تا به جاي بريدن ناخن ها، آنها را خرد نكنند.
ناخنگير برقي: نوع ديگر ناخنگير كه با باتري هم كار مي‌كند و ميتواند براي كوتاه كردن ناخنها استفاده شود. خيلي از سگها اين نوع را به انواع قبلي ترجيح ميدهند به دليل اين‌كه ناخنگير برقي آسانتر عمل كرده و از صدمه زدن به ناخن جلوگيري مي‌كند. كوتاه كردن سريع و دقيق ناخنهاي سگ نياز به تجربه دارد. اگر شما هم ميخواهيد اين کار را به خوبي انجام دهيد، از نكات زير پيروي كنيد.
1 .در زمان كوتاه كردن ناخنهاي سگ او را به پهلو يا پشت بخوابانيد. ميتوانيد ناخنهاي او را درحالي‌كه ايستاده هم كوتاه كنيد اما در اين صورت او را روي يك صندلي نگه داريد تا به چشمتان نزديك‌تر و همتراز باشد و فرار نكند. اگر سگتان موقع گرفتن ناخنهايش خيلي ميترسد، مقدار زيادي كره بادامزميني را روي سطح بيني او بماليد و زماني‌كه او در حال ليسيدن است ناخنها را كوتاه كنيد.
2 .پاي سگ را در دستتان بگيريد و هر انگشت او را بين انگشت شست و اشاره خودتان گرفته و فشار دهيد. با اين عمل ناخن را به بيرون هل داده و از موهاي اطراف دور مي‌كنيد. در اين حالت متوجه ميشويد جايي كه ناخن به پوست وصل ميشود ضخيمتر است و در پايين نازك‌تر میشود اين قسمت جايي است كه بايد كوتاه شود.
3 .در سگ هايي با ناخنهاي سفيد، ناخنها را بالا آورده و براي بهتر ديدن در برابر نور قرار دهيد. براي سگ هايي با ناخن هاي قهوهاي يا سياه، زماني‌كه به خوبي نميتوانيد محل كوتاه كردن را ببينيد، بين قسمت پهن و باريك را كوتاه كنيد. اين كار بايد سريع و بدون هيچ زحمتي انجام شود.
4 .به قسمت كوتاه شده ناخن نگاه كنيد تا مطمئن شويد آن را به اندازه كافي كوتاه كردهايد. اگر ناخن نرم و داراي ناحيه اي سفيدرنگ و هاله مانند در انتهاست، نشانه خوبي است اما اگر انتهاي ناخنها خشك است و هاله ديده نميشود، بايد کمي بيشتر كوتاه كنيد تا هاله را ببينيد.
5 .اگر انتهاي ناخن خونريزي كرد، ناخن را در پودر بندآورنده خون (كه در فروشگاه هاي حيوانات خانگي موجودند) يا نشاسته ذرت فرو كنيد و سگتان را براي پنج دقيقه در حال استراحت نگاه داريد. اگر او بلند شده و شروع به دويدن در اطراف كند، ناخن بيشتر خونريزي مي‌كند. به جاي اظهار ندامت دربرابر سگتان، او را سرحال بياوريد و به او بگوييد كه چقدر پسر خوبي است. به او بيسكويت بدهيد. به اين صورت او با اشتباهات كوچك‌تان در هنگام كوتاه كردن ناخنش رابطه خوشايندتري برقرار خواهد كرد و در صورت تکرار اين کار، كمتر تحت فشار خواهد بود.
6 .براي خوب بودنش هديهاي لذتبخش به او بدهيد.
7 .مطمئن شويد ناخنهاي انگشت شست او ناخن هاي اضافي كه در قسمت داخلي پاهاي جلويي وجود دارد را كوتاه كرده ايد.
8 .اگر هنوز هم كوتاه كردن ناخنهاي سگتان برايتان سخت است، از دامپزشك يا فردي باتجربه بخواهيد كه طرز صحيح آن را به شما نشان دهد.
9 .زماني‌كه روي پاهاي سگتان كار مي‌كنيد، موهاي زير پاي او را نگاه كنيد. در بعضي از سگها موهاي بين انگشتان زياد رشد كرده و كف پاي او را ميپوشانند. اين موها ميتوانند درهم گره خورده و گلوالي و رطوبت را در خود جمع كنند که نهتنها براي سگ ايجاد ناراحتي ميکند، بلكه احتمال عفونت را نيز در پاها افزايش ميدهد. از قيچي هايي كه نوك تيزي ندارند براي كوتاه كردن موهاي بين انگشتان استفاده كنيد تا احتمال بريدن پوست را كاهش دهيد.
تميز كردن دندانهاي سگ
احتماال شما هم از دندانپزشك‌تان شنيدهايد كه بيماري پيوره (تورم لثه كه منجر به لق شدن دندانها ميشود) يكي از رايجترين مشكالت دندان در بزرگسالان است. اين قضيه در سگها هم رايج است. تقريبا 80درصد سگها در سه سالگي دچار التهاب لثه و بيماري پيوره دندانها ميشوند. اگر دندانهاي سگتان هنگام جويدن استخوان خونريزي دارند، ممكن است التهاب لثه داشته باشد بنابراين او را سريع براي معاينه نزد دامپزشك ببريد. عامل بيماري پيوره در انسانها و سگها يكي است. اين مسئله با چسبيدن باكتريهاي دهاني و موادغذايي به سطح دندان و شكلگيري جرم آغاز ميشود. اين جرمها بعدا به وسيله كلسيم موجود در بزاق سفت شده و باعث شكل گرفتن جرم ميشود. اين سطح سخت سفيد، زرد يا قهوهاي رنگ روي دندان به خصوص خط لثه باكتريها و ذره هاي غذا را بين لثه و دندان به دام مياندازد. اين باكتريها با توليد موادي شيميايي باعث آسيب ديدن لثه ها و ورم آنها ميشوند. اين ورم استخوان هايي كه دندانها را سرِجايشان نگه ميدارند از بين ميبرد و در نهايت دندانها لق شده و ميافتند (بيماري پيوره). .
پيشگيري كليد غلبه بر بيماري پيوره است. بهترين راه پيشگيري نيز مسواك زدن مرتب دندانهاي سگتان است. شما ميتوانيد از مسواك و خميردندان با طعم گوشت مخصوص سگها يا از دستمال نرم و آغشته به تميزكننده دندان استفاده كنيد. اين نوع دستمالها به شكل ديسك يا دكمه هستند كه شما ميتوانيد روي انگشت اشارهتان قرار داده و بعد از استفاده دور بيندازيد. سگهايي كه بهطور مرتب استخوان و چيپسهاي پوست خام يا بيسكويتهاي سخت ميجوند، در مقايسه با سگ هايي كه اين كار را نمي‌كنند خيلي كمتر به جرم دندان مبتال ميشوند. بسياري از سگها اسباب بازيهايي با سطوح زبر دارند كه سطح دندانهاي آنها را تراشيده و لثه ها را ماساژ ميدهند. براي پيشگيري از بيماري پيوره مراحل زير را انجام دهيد.
1 .به سگتان اسباب بازيهاي جويدني زياد بدهيد؛ استخوان هاي واقعي كه مخصوصا براي سگها طراحي شدهاند. استخوان هاي پالستيكي يا پوست خام هم براي اين کار مناسب است (موقعي که سگتان با اين اسباب بازيها بازي ميکند بايد مراقبش باشيد چون بعضي از قسمتهاي اين استخوانها ميتوانند در گلوي سگها گير كنند و باعث خفگي شوند).
2 .دندانهاي سگتان را تا جاي ممكن زود به زود مسواك بزنيد
3 .دندانهاي سگتان را بهطور حرفه اي سالي يك‌بار بعد از سه سالگي جرم گیری کنید.
4 .دندانهاي سگتان را سالیانه معاينه كنيد. هر نوع جرم بايد در حد ممكن برداشته شود تا از التهاب لثه و از دست دادن دندانها پيشگيري شود. رسوبات معموال به وسيله دستگاه ماوراي صوت و در حالت بيهوشي برداشته ميشوند. كلينيك دامپزشكي شما ممكن است تكنسينهاي دامپزشكياي داشته باشد كه در برداشتن رسوب دندانهاي سگها بدون بيهوشي تجربه داشته باشند. اگر در دندانهاي سگتان به سرعت رسوب جديدي ظاهر شود، شايد نياز داشته باشيد تميز كردن دندانهاي او را بهطور مرتب انجام دهيد.
5.توصيه ميشود تمام سگ ها طيف وسيعي از آنت يبيوتيك‌ها را قبل و چند روز بعد از جرمگيري دندانهايشان استفاده كنند. اين كار از افزايش باكتريهاي دهاني در زخمهاي كوچك روي لثه كه موجب عفونت ميشوند، جلوگيري مي‌كند. دامپزشك معموال قبل از جرمگيري يك آنتي بيوتيك تزريق مي‌كند.
6 .دهان سگتان را بهصورت دورهاي براي يافتن دندانهاي شكسته يا لق معاينه كنيد. اگر دندان شكسته يا تغييررنگدادهاي يافتيد، آن را به دامپزشك نشان داده و اقدام به كشيدن دندان درصورت لزوم كنيد. براي سگهاي پيرتر لكههاي قهوهاي روي دندانهاي فرسوده یا خراب بهخصوص دندانهاي جلويي، طبيعي است. لكههاي قهوهاي نقاطي هستند كه ميناي دندان در حال توسعه و تعمير سطوح كهنه است. گاهي سگهاي پيرتر رويشهايي روي لثهشان به نام پوليس دارند. اين رويشها شبيه تومور هستند اما در كل خوشخيم محسوب ميشوند. اگر بزرگتر شده يا باعث ايجاد مشکل در خوردن غذا شدند، بايد با عمل جراحي آنها را برداشت.

محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ حیوانات خوش پوش
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle