پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • حیوان وحشی درونی خود را رها کنید ◄ حیوان وحشی درونی خود را رها کنید
    حیوان وحشی درونی خود را رها کنید و با استفاده از لباس گرگ بسیار واقع گرایانه، خود را به یک گرگ چوبی واقعی تبدیل کنید. کت و شلوار واقعی گرگ که توسط Zeppet برای سفارش شخصی ساخته شده است برای تقلید از ظاهر باشکوه یک گرگ چوبی طراحی شده است. از بافت خز گرفته تا شباهت چشمگیرش، این لباس هر انسانی را به تجسمی متقاعد کننده از یک گرگ تبدیل می کند. لباس ترسناک برای مهمانی های هالووین، کازپلی و عکس های اینستاگرام.
 • قیچی آشپزخانه خلاقانه با دسته خفاشی ◄ قیچی آشپزخانه خلاقانه با دسته خفاشی
    قیچی آشپزخانه خلاقانه با دسته خفاشی که برای برش دادن بی دردسر سبزیجات، شکستن آجیل ها به راحتی و باز کردن بطری ها طراحی شده است. قیچی آشپزخانه Elizabat ساخته شده توسط OTOTO روال آشپزی شما را ساده می کند و به ابزارهای معمولی آشپزخانه حس خاصی اضافه می کند. فقط آشپزی نکنید؛ با قیچی خفاش شکل سرد، از طریق آماده سازی غذا پرواز کنید!
 • کیف منحصر به فرد و جسورانه ای به شکل موش ◄ کیف منحصر به فرد و جسورانه ای به شکل موش
    کیف منحصر به فرد و جسورانه ای به شکل موش که برای علاقه مندان به هالووین و افراد شیک پوش طراحی شده است. آیا آماده هستید که در جشن هالووین امسال "پنیر بزرگ" باشید؟ کیف موش چرمی توسط تام براون بلیط شما برای حق امتیاز جوندگان است! کیف ساخته شده از چرم سیاه سنگریزه ای از پوست گوساله، به شکل موش غول پیکر است. دستگیره های بالا، دم پاپیونی، برچسب چمدان قابل جدا شدن، و زبانه حلقه گروس گرین امضا، استعداد طراحی متمایز تام براون را نشان می دهد. آیا می خواهید ببینید که آرواره های همه سریعتر از تله موش می افتد؟ با کیف دستی رت واقع بینانه وارد اتاق شوید و واکنش ها را تماشا کنید!
 • بلوک چاقوی خلاقانه ◄ بلوک چاقوی خلاقانه
    بلوک چاقوی خلاقانه و تا حدی طعنه آمیزی که شبیه خرگوش خرگوش بامزه طراحی شده است به عنوان یک یادآوری دائمی است که حیوانات برای غذا شکار می شوند. نگهدارنده چاقوی خرگوش شکل "STABBY" که توسط Hanna Ernsting طراحی شده است، عملکرد و طنز تاریک را کاملاً ترکیب می کند. آشپزخانه خود را با بلوک چاقو بانی طعم دار کنید – زیرا هیچ چیز مانند چاقو در پشت خرگوش نمی گوید: «آشپزی را جدی می گیرم».
 • کیف مدرسه مینیاتوری ژاپنی که برای سگ شما ◄ کیف مدرسه مینیاتوری ژاپنی که برای سگ شما
    کیف مدرسه مینیاتوری ژاپنی که برای سگ شما طراحی شده است، به پیاده روی روزانه لذت می بخشد و از چرم مرغوب ساخته شده است. کوله پشتی مدرسه سگ توسط سازنده کیف ژاپنی Tsuchiya Kaban ساخته شده تا به راحتی با بدن سگ شما بدون ایجاد هیچ گونه ناراحتی مناسب باشد. حمل وسایل ضروری را هم برای شما و هم برای سگتان در طول پیاده روی راحت می کند. با این اکسسوری منحصر به فرد وقت خود را با دوست پشمالوی خود لذت بخش تر و شیک تر کنید.
 • گلهای بازی قارچ خور ◄ گلهای بازی قارچ خور
    گیاه بدنام پیرانا از دنیای سوپر ماریو که اکنون از آجرهای لگو ساخته شده است، یک نمایشگر نوستالژیک برای خانه یا محل کار شما است. سر، دهان و برگ‌های گیاه پیرانا را قرار دهید و موقعیت‌هایی پویا و تهدیدآمیز ایجاد کنید که جوهر این دشمن کلاسیک را به تصویر می‌کشد. چالش ساختمان منحصر به فرد به شما امکان می دهد یکی از نمادین ترین دشمنان ماریو را در قالب لگو زنده کنید. کارخانه LEGO Super Mario Piranha قرار است در نوامبر 2023 وارد بازار شود
 • دمپایی برگی ◄ دمپایی برگی
    صندل های خلاقانه الهام گرفته از طبیعت به شما این احساس را می دهد که گیاهان جنگلی سبز هنگام راه رفتن پاهای شما را در آغوش گرفته اند. صندل های برگ طراحی شده توسط Unsent Studio یک گزینه کفش منحصر به فرد است که حس لذت بخشی از آغوش طبیعت را برای پاهای شما فراهم می کند. اگر عاشق طبیعت هستید یا می خواهید احساس ارتباط بیشتری با آن داشته باشید، این صندل ها یادآوری ظریف از دنیای طبیعی هستند. استفاده از مواد EVA بازیافتی در این صندل ها نشان دهنده تعهد به پایداری است. وارد این صندل های برگ شکل شوید و ترکیبی عالی از سبک، راحتی و سازگاری با محیط زیست را تجربه کنید. ایده در آغوش گرفتن پاهایتان توسط برگ های گیاه می تواند حس مثبت و آرامش را ایجاد کند. صندل های برگ یک روش جالب برای القای کمی آرامش در زندگی روزمره هستند.
 • یه سگ واقعی ◄ یه سگ واقعی
    با لباس سگ بسیار واقعی که از نژاد کولی مدل شده است، خود را به یک سگ سگ متقاعد کننده تبدیل کنید. لباس فوق‌العاده سگ طراحی شده توسط زپت با دقت سفارشی ساخته شده بود تا یک فرد را به یک سگ واقعی تبدیل کند. لباس واقعی سگ برای رسیدن به واقع گرایی واقعی، حتی حرکت چهارپایی یک سگ واقعی را تقلید می کند.
 • خانه شرک ◄ خانه شرک
    فرصت منحصر به فرد به افراد خوش شانس این امکان را می دهد که یک شب را در خانه باتلاقی نمادین شرک، در میان ارتفاعات زیبای اسکاتلند بگذرانند. می‌توانید تا دیروقت بیدار بمانید، داستان‌ها را به اشتراک بگذارید، و از غذاهای الهام‌گرفته از غول‌ها، از جمله وافل‌های معروف Donkey در صبح لذت ببرید. رزرو از طریق Airbnb در 13 اکتبر برای اقامت دو شب از 27 تا 29 اکتبر آغاز می شود. Shrek’s Swamp که در اعماق ارتفاعات اسکاتلند واقع شده است، خلوتگاهی دنج در احاطه طبیعت ارائه می دهد. این مکان عالی برای فرار از شلوغی و شلوغی زندگی روزمره است. لطفاً توجه داشته باشید که امکانات توالت، سینک و دوش خارج از محل، تقریباً 20 متر دورتر از باتلاق شرک قرار دارد.
 • خاتع ای برای گربه ها ◄ خاتع ای برای گربه ها
    صندلی تخته سه لا با سیلوئت زیبای C شکل که هم برای انسان و هم همراهان گربه بازیگوش آنها طراحی شده است. گربه و صندلی انسان “Quella” ساخته دراج چودهری از روکش های چوب سخت وارداتی. صندلی هم خیره کننده و هم راحت است. صندلی کاربردی که فضای زندگی شما را افزایش می دهد و در عین حال نیازهای منحصر به فرد اعضای خانواده چهارپا شما را برآورده می کند.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29297    |     صفحه 1 از 2930
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

تغذیه سگ و گربه

تغذیه یکی از مهم ترین عواملی اســت که بر ســلامت، کیفیت و کمیت زندگی در همه موجودات تاثیر گذار است. از این رو شناخت نیازهای تغذیه ای و تامین آنها به درستی می تواند تاثیر به سزایی در پیشگیری از بیماری ها و افزایش طول عمر داشته باشد. این نیازها در موجودات مختلف بر اساس فیزیولوژی خاص آنها متفاوت بوده، آن چنان که در انسان نیازهای تغذیه بر پایه همه چیز خواری استوار است. با این توصیف سگ ها و گربه ها به عنوان حیواناتــی که در طبیعت شــکارچی بوده و تغذیه خود را اغلب از شکار تامین می کنند، گوشــت خوار می باشند به این معنی که دستگاه گوارش آنها به خوبی برای گوارش

پروتئین با منابع حیوانی تکامل یافته است. از زمانی که سگ ها و گربه ها همراهی با انسان را انتخاب کردنــد و از تغذیه طبیعی خود غافل مانده اند، این مهم به دســت ما سپرده شد تا با شناخت و تأمین هرچه بیشتر نیازهای آنها همچنان که از بودنشــان در کنار خود لذت می بریم ســلامت و کیفیت زندگیشان را نیز تامین نماییم. در طول تاریخ و با تغییر نیاز ما به سگ ها و گربه ها شیوه تغذیه آنها نیز تکامل یافته است. امروزه تنها انتظاری که مــا از حیوانات خود داریم همراهی و لذت حاصل از بودن آنها در کنارمان است که ما را بر آن می دارد تا مناسب ترین تغذیه را برای آنها انتخاب کنیم .

تغذیه-سگ-ها-و-گربه-1

نیازهای تغذیه ای سگ ها و گربه ها :
نیازهای تغذیه ای سگ ها و گربه ها بر پایه رژیم گوشت خواری استوار است که موجب قرار گرفتن پروتئین در قاعده هرم غذایی آنها می شود. پروتئین موجود در رژیم غذایی حیوانات باید از منابع با کیفیت و مناسب حیوانی و گاهی منابع گیاهی با ارزش تامین شود تا بتواند پاسخ گوی نیاز آنها به اسیدهای آمینه ضروری و پروتئین باشد.

در کنار پروتئین، چربی نیز از جایگاه بسیار با اهمیتی در هرم غذایی ســگ ها و گربه ها برخوردار است، منبعی غنی از انرژی و در عین حال تامین کننده اسیدهای چرب ضروری به ویژه اسیدهای چرب امگا3 زنجیره بلند ( EPA/DHA ) هم چنین باید درنظر داشته باشیم که منابع چربی بسیار با اهمیت هســتند، به طوری که روغن ماهی از کیفیت بســیار بالایی در این مورد برخوردار است.

کربوهیدرات برخلاف تصور عمومی به عنوان یکی از مهم ترین منابع تامین کننده انرژی، در صورت اســتفاده از منابع سهل الهضم و فرآیند کامــل پخت می تواند نقش مهمی در تامین انــرژی و کاهش کارکرد دستگاه گوارش ایفا نمایند. ویتامیــن ها و مواد معدنــی نیز از دیگر موارد بــا اهمیت در تغذیه ســگ هــا و گربه ها هســتند کــه بســیاری از آنها از طریــق منابع مختلــف پروتئینــی، کربوهیدراتی و چربی تامین می شــوند و برخــی از آنها هم بایــد به صورت مکمل بــه غذا اضافه شود .

تغذیه-سگ-ها-و-گربه-ها2

 

تصورات غلط در تغذیه سگ ها و گربه ها :
بســیاری از مردم تصور می کنند کــه نیازهای تغذیه ای سگ ها مشابه نیازهای انسان بوده، اما باید دانست که در واقع بســیاری از مسیرهای متابولیسمی سگ ها متفاوت با انسان ها است و غذای انسان نمی تواند نیازهای آنها را تامین نماید. تغذیه با غذای انسان یا غذای بی کیفیت تر محتوی ضایعات کشتارگاهی، احشا و اســتخوان می تواند اثرات مخربی را در کوتاه مدت و طولانی مدت بر سلامت آنها بگذارد که از جمله این موارد می توان بر مشــکلات دستگاه گوارش از انسدادها گرفته تا التهاب پانکراس و نارسائیهای کبد، ناهنجاری های اسکلتی، چاقی و بسیاری از بیماری های دیگر که تغذیه نقش مستقیم و غیر مستقیم بر بروز آنها دارد، اشاره کرد. در یکی از مطالعات اخیر نشان داده شده است که تغذیه سگ ها با غذای خانگی میزان ابتلای آنها به سرطان سینه را افزایش می دهد.

تغذیه-سگ-ها-و-گربه-ها3

تهیه یک غذای خانگی بالانس شــده برای سگ ها و گربه ها مستلزم مشاوره متخصص تغذیه بوده و بسیار هزینه بر و زمان بر است از این رو در تمامی کتاب های مرجع دامپزشکی اولویت تغذیه برای ســگ ها و گربه ها، منابع غذای تجاری با کیفیت می باشد. این غذاها بایستی دارنده تاییدیه های معتبر جهانی مانند AAFCO ، تاییدیه اروپا و … باشند.

غذای تجاری با کیفیت یک غذای کامل و بالانس شده برای سگ ها و گربه ها می باشد که تمامی نیازهای غذایی آنها را شناخته و تامین می نماید. این غذا باید حداقل 90% حجم غذای روزانه را به خود اختصاص دهد و تشویقی ها و غذاهای متفرقه تنها می تواند 10% حجم غذای روزانه را تشکیل دهد .

ابهامات زیادی در مورد ترکیبات غذای تجاری وجود داشته که در ادامه به بسیاری از آنها پاسخ داده خواهد شد :

غذای تجاری با کیفیت یک غذای کامل و بالانس شده برای سگ ها و گربه ها می باشد که تمامی نیازهای غذایی آنها را شناخته و تامین می نماید

منابع پروتئینی اســتفاده شــده در غذاهــای با کیفیت تجاری بســیار قابــل اعتماد بــوده و حتی در صورت اســتفاده از ترکیبات بای-پروداکت از قسمت هایی استفاده می شود که میزان باکتری بسیار پایینی داشته و تراکم بــالای مواد مغذی را دارا مــی باشــند مانند کبد، قلــب و… همچنین این ترکیبات به عنوان منبع اصلی پروتئین نبوده بلکــه برای تامین برخی مــواد مغذی مورد نیــاز از آنها استفاده می شــود.

میزان پروتئین بر اساس تاییدیه AAFCO برای ســگ های بالغ 30-15% ماده خشک و گربه های بالغ 45-30% ماده خشک است و مقادیر بالاتر هیچ مزیتی را ایجاد نمی نماید بلکه در سنین بالا می تواند زمینه ای برای پیشرفت نارسایی های پنهان کلیوی ایجاد نماید. برخــلاف تصــور رایــج در مــورد حساسیت زا بودن گندم، این ماده منبع کربوهیدراتی بســیار با ارزشی بوده و تنها در موارد کمی موجب حساســیت های گوارشی می شــود. در عین حال ذرت نه تنها منبع غنی و سهل الهضم کربوهیدراتی می باشد بلکه جز معدود ترکیبات گیاهی بوده که حاوی پروتئین بوده و همین مسئله ارزش تغذیه ای آن را بیش از پیش افزایش می دهــد.

تغذیه-سگ-ها-و-گربه-ها4

 

دیگــر منبع کربوهیدراتی متداول برنج اســت که علاوه بر ســهل الهضم بودن بالا منبعی بسیار متراکم و غنی می باشد. یکــی از مهم تریــن ترکیباتی که برای بهبود عمل کرد دســتگاه گوارش و تولید مدفوعی طبیعی در غذا استفاده می شود فیبرها هســتند. فیبرها به دو دسته تقسیم می شــوند:

فیبرهای محلول مانند فروکتوالیگوساکاریدها و اسفرزه که سرعت تخلیه معده را کاهــش داده و با جذب آب تولیــد مدفوعی طبیعی می کنند، در عین حال با تغذیه سلولهای روده بزرگ، سلامت آن را نیز تضمین مــی نمایند .
فیبرهای نامحلــول که عبور مواد غذایی از روده ها را تسهیل می کنند.
در بســیاری از موارد تصور می شود که حیوانات مانند انسان ها نیاز به تنوع غذایی دارند که این مسئله کاملا اشتباه است. سگ ها و گربه ها تعداد بسیار کمی جوانه چشایی در مقایسه با انسان دارا می باشند و همین مسئله اهمیت تنوع طعم را از بین می برد در عین حال برای تضمین سلامت دستگاه گوارش و بهبود عادات رفتاری نیز نیاز است که حیوانات همواره از یک غذا در یک زمان خاص و در یک مکان و ظرف خاص تغذیه شوند.

یکی از ویژگی های غذای خشــک، تراکم بالای انرژی و مواد مغذی است که می توان در حجم کم در دسترس حیوان قرار گیرد، این ویژگی به خصوص برای دوران رشد که حجم دستگاه گوارش کم و نیازهای تغذیه ای بالاست بســیار کاربردی می باشد، در عین حال در نژادهای بزرگ که از اشتهای بســیار بالایی برخوردارند می توان با حجم کم و متناسب غذای خشک با کیفیت تمامی نیازهای حیوان را تامین نمود. نکته دیگر اینکه مصرف غذای خشک با کیفیت نه تنها موجب تشکیل سنگ های ادراری نمی شود، بلکه در مواردی می تواند از سنگ های ادراری پیشگیری نموده یا آنها را درمان نماید.

تغذیه-سگ-ها-و-گربه-ها5

 

به خاطر داشته باشید که در زمان مصرف غذای خشک توسط حیوانتان آب کافی در اختیار او قرار گیرد زیرا مصرف غذای خشک مقدار مصرف آب حیوان را افزایش می دهد. استفاده از سایر مواد غذایی مانند میوه ها در غذای تجاری صرفا جنبه تبلیغاتی داشــته و به دلیل فرآیند اکستروشن انجام شده بر روی غذا بســیاری از مواد مغذی آنها از دست می رود از این جهت بایستی ترکیبات فعالی که در این منابع وجود دارد را استخراج نموده و برای رسیدن به اهداف مورد نظر استفاده کرد، مانند استخراج آنتی اکسیدان ها از گوجه فرنگی و استفاده آن در غذا .
محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ حیوان وحشی درونی خود را رها کنید
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle