پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مراحل تولید مثل سگ

مراحل تولید مثل سگ

اگر تصمیم دارید از سگ خود توله بگیرید در نظر داشته باشید که نژادهای مختلفی در سراسر دنیا زندگی میکنند و بسیاری از آنان مورد پسند علاقه مندان به سگ نیستند که این امر در تولید مثل سگ باید مد نظر گرفته شود.


پس بهتر است پیش از آبستن شدن سگ برنامه ی مشخصی را در نظر بگیرید . اگر تصور میکنید که با آبستن شدن سگ و فروش توله ها میتوانید مخارجی را که صرف حیوان کرده اید به دست آورید پس بدانید که خیلی خوش بینانه فکر کرده اید زیرا تعداد معدودی از افراد میتوانند این کار را به خوبی انجام دهند.

آنها هزینه نگهداری سگی از نژاد خاص را متقبل شده اند و از طرفی هزینه های مربوط به خدمات دامپزشکی و امور زایمان و غذای مادر و توله را در نظر گرفته اند و زمانی را هم صرف نگهداری از سگها نموده اند. سگهایی که برای نسل گیری به کار میروند هزینه های خاص خود را دارند.


انتخاب جفت مناسب :

در این بحث سه هدف مهم را در ارتباط با انتخاب جفت مناسب پیگیری میکنیم :

هدف اول : علم ژنتیک پیچیده تر از آن است که به نظر میرسد نکته در انتخاب حیواناتی است که مکمل یکدیگرند.

مثلا” اگر سگ شما پوست و موی چندان زیبایی ندارد باید جفتی که این صفات را دارا میباشد انتخاب کنید . انتخاب جفت مناسب کار بسیار پیچیده ای است زیرا باید تمامی عوامل را بسنجید .

اهداف دوم و سوم را در دو کلمه خلاصه میکنیم خلق و خوی و سلامتی .


خلق و خو یک خصوصیت ارثی در سگهاست .و باید به خلق و خوی نژاد های مختلف در انتخاب جفت دقت کرد .

بعضی از بیماریهای وراثتی وجود دارند که باعث فلجی و لنگش سگها میشوند. گاهی نیز بیماریهای کشنده ای از راه وراثت منتقل میشوند. دقت کنید از طریق تولید مثل بیماریهای ارثی را به نسل بعدی انتقال ندهید .بهتر است قبل از اقدام به تولید مثل در مورد بیماریهای مادرزادی و ارثی سگ از دامپزشک راهنمایی بگیرید.

تولید مثل :


در ارتباط با سن تولید مثل عقاید و نظرات مختلفی بیان شده است. ولی معمولا” سگ را در اولین استروس آبستن نمیکنند و اگر آبستن شود دچار بیماری استرس زایمانی و استرس دوره شیراوری میشود.زیرا هنوز خیلی جوان و در حال رشد میباشد .

مورد دیگر آنکه سگ ماده باید بین دوره های استروس استراحت نماید. پس پشت سر هم در دوره های استروس متوالی نباید آبستن شود.اگر در اولین استروس ویا استروس متوالی آبستن شود باید بیشتر از همیشه مراقبش یاشید تا خطر مشکلات بالقوه ای که حیوان را تهدید میکند کاهش یابد.در این زمینه از دامپزشک راهنمایی بخواهید.


حداقل یک ماه قبل از آبستنی باید در وضعیت جسمی خوبی قرار داشته باشد باید تاکید کرد که نباید بیش از اندازه چاق شود و عضلاتش باید در وضعیت خوبی قرار داشته باشد.قبل از آبستن شدن حیوان را ورزش دهید.با توجه به نظرات دامپزشک واکسنهای ضروری را تجدید کنید و از نظر بیماریهای انگلی حیوان را مورد آزماش قرار دهید . اگر بیمار بود باید تحت درمان قرار بگیرد در ضمن از نظر بیماری بروسلوز نیز باید مورد آزمایش قرار بگیرد.


بروسلوز بیماری باکتریایی است که میتواند سبب نازایی و یا سقط جنین شود. از صاحب سگ نری که برای جفت گیری انتخاب کرده اید سوال نمایید که آیا سگش را از نظر بروسلوز تست کرده است ؟ زیرا سگ نر بیماری را به ماده منتقل میکند .البته انجام این تست قبل از هر زایمان عملی نیست . در این وضعیت بهتر است  که سگ نر را از ماده هایی که تازه زایمان کرده اند و توله هایشان را شیر میدهند جدا نگه دارید .

هر سگ حداقل دوبار در سال باید تست شود .

مدیریت تولید مثل از نژادی به نژاد دیگر فرق میکند .بیشتر اوقات جفت گیری باید بین ۱۰ تا ۱۴ روز بعد از شروع دوره پرواستروس انجام گیرد .


هنگامی که سگ ماده برای سگ نر می ایستد باید جفت گیری دو یا سه بار انجام گیرد تا باروری خوبی را در پیش داشته باشد. وقتی سگهای ماده در محیط جدیدی قرار بگیرند میل به جفت گیری را تقریبا” حفظ میکنند .

اگر میخواهید سگ نر جوانی را برای تولید مثل انتخاب کنید برای اینکه جفت گیری با موفقیت همراه شود لازم است سگ ماده با تجربه ای را برایش در نظر بگیرید .با وجود این گاهی اوقات جفت گیری باید با کمک مربی سگها انجام شود .بعضی از نژادها به مربی زمان جفت گیری نیاز دارند زیرا ساختمان آناتومیکی بدنشان شکل به خصوصی دارد.

در طول عمل جفت گیری سگ نر روی سگ ماده پریده و سگ ماده را به وسیله ی دستانش گرفته و عمل جفت گیری انجام میگیرد در این حالت لگن سگ نر ثابت میشود سپس دو سگ کاملا” به هم متصل میشوند و یک ترشح طبیعی از آلت نر خارج میشود.جفت گیری حدود ۱۰ تا ۳۰ دقیقه به طول می انجامد.


سعی نکنید سگها را در حین بند شدن (( قفل شدن )) از همدیگر جدا نمایید چون به هر دوی آنها آسیب میرسد .بالاخره به طور طبیعی از هم جدا خواهند شد.در سگها تلقیح مصنوعی نیز صورت میگیرد .

آبستنی :

آبستنی سگها تقریبا” ۶۳ روز بعد از لقاح به طول می انجامد .نشانه های آبستنی شامل : افزایش اشتها -وزن و بزرگ شدن اندازه پستان ها میباشد. سگهایی که آبستنی کاذب دارند نیز این نشانه ها را نشان میدهند.دامپزشک آبستنیرا از طریق لمس محوطه شکمی در ۲۸ روزگی بارداری تشخیص میدهد.

در هنگام آبستنی باید به نیازهای تغذیه ای مادر توجه بیشتری کرد . دامپزشک راهنماییهای لازم را برای رسیدگی به اوضاع سگ قبل از آبستنی و درطول آبستنی و بعد از آن را تجویز میکند.


چند روز قبل از زایمان حیوان از غذا خوردن امتناع ورزیده و شروع به ساختن لانه ای میکند که توله هایش را در آن قرار دهد.بدین منظور میتوانید خودتان جایی را برای سگ و توله هایش قرار دهید و سگ ماده را در آن بگذارید تا زایمان کند.

اتاقی را به حیوان اختصاص دهید تا مجبور به انتخاب فضای زیر تخت یا سایر نقاط منزل نشود.جایی که برای زایمان در نظر گرفته اید باید به حد کافی بزرگ باشد تا مادر و توله هایش در آن احساس راحتی کنند.

آن را در محلی گرم- خشک و دور از سر و صدا قرار دهید.همچنین حوله و یا وسیله نرم دیگری را در زیرش بگذارید .


کمی پیش از زایمان دمای بدن مادر تا ۳۷/۲ درجه سانتی گراد کاهش می یابد. حتی پایین تر هم میرود . دمای طبیعی بدن سگ بین ۳۷/۸ تا ۳۹/۲ درجه سانتی گراد میباشد. در این زمان موهای سطح شکم را بتراشید تا توله ها به راحتی سر پستانک ها را پیدا کنند.

اگر موهای سگ ماده بلند و متراکم است باید اطراف ناحیه تناسلی رانیز بتراشید و تمیز کنید. تقریبا” ۲۴ ساعت بعد از کاهش دمای بدن حیوان وارد اولین مرحله زایمان میشود.در این مرحله سرویکس باز شده و مجرای زایمان برای عبور توله ها باز میشود. در این موقع حیوان نفس نفس میزند و به شدت بی قراری میکند و گاهی حالت تهوع نیز دارد. تهوع درشروع مراحل زایمان عادی است اما استمرار استفراغ ممکن است از نشانه های بیماری خاصی باشد.این مرحله با فشار آوردن در ناحیه شکم توسط حیوان ادامه می یابد و باعث خروج توله ها و جفت میشود.

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

گربه

سگ

طریقه

ماده

تولد

آموزش

حيوانات

بدن

ماهی

حیوانات

مورد

سگها

هنگام

فیلم

عکس

نگهداری

حیوان

اسب

مشکلات

بیماریهای

انسان

روند

رشد

اشپیتز

ی

لاک

پشت

هاسکی

دابرمن

زندگی

خرگوش

انواع

شتر

نژاد

همستر

حیواناتی

توله

حيوان

جانوران

تولید

مصنوعی

افزایش

ساخت

بچه

نوع

نشانه

جانور

زمان

روش

تصاویر

عنکبوت

تصاویری

دنیا

نحوه

آلت

چاقو

بیضه

ایا

تصویر

روشهای

منابع

بدون

شیرها

مثل

راههاي

ایجاد

اردک

شیر

توليد

لانه

مراحل

طرز

خرچنگ

طریق

فیل

علت

چگونگی

همراه

خزندگان

شکل

ژرمن

مختلف

مارمولک

نسل

عکسهای

سراسر

مقاله

زايمان

میکنند

موی

چگونگي

عکسهایی

هايي

جفت

عكس

غذاي

ساختار

فرایند

تصویری

استروس

میمونها

دمای

درحیوانات

جدا

فیلها

قفل

توضیح

درسگ

دالمیشن

کنه

خرها

فيلم

عکسی

توليدمثل

تولیدمثل

تکنیکهای

دوبرمن

س

O

وراثت

هایش

ورابطه

پروسه

ت

نازایی

تلقیح

جفتگیری

هــــا

بـا

هـم

یکــــــ

سن

نر

خر

پامرانین

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی