پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

حیوانات خانگی، داروهای موثر بر جسم و روح انسانها

حیوانات خانگی، داروهای موثر بر جسم و روح انسانها

 

 

حیوانات خانگی، داروهای موثر بر جسم و روح انسانها

 

 

از گذشته تا حال دوست داران حیوانات خانگی دریافته اند که این موجودات زیبا، زندگی شان را شادتر می کنند. امروزه علوم پزشکی نشان داده اند که صاحبان حیوانات خانگی، زندگی سالم تر و عمر طولانی تری دارند.
پژوهش های علمی انجام شده نشانگر آنست که نگه داشتن یک حیوان خانگی در منزل، به خصوص سگ و گربه سلامتی روحی و جسمی را بهبود می بخشد. براساس این تحقیقات، نگهداری حیوانات خانگی اثرات مطلوبی بر سلامتی دارند.

اثرات مثبت جسمی نگهداری از حیوانات خانگی

 

 

جلوگیری ازآلرژی در کودکان
کودکانی که یک یا دو سگ درخانه دارند کمتر دچار آلرژی می شوند. به گزارش سرویس علمی _ پژوهشی ایسکانیوز،به نقل از خبرگزاری Cbs، افرادی که در کودکی با سگ ها بزرگ شده اند کمتر دچارحساسیت های مزمن و یا خفیف می شوند.
به عقیده پژوهشگران بدن سگ ها باکتری هایعامل حساسیت را از محیط جذب کرده و آلرژی را تخفیف می دهد. همچنین گربه ها نیز ازبروز آلرژی کودکان جلوگیری می کنند.

 

کنترل فشار خون
پژوهش های به عمل آمده در دانشگاه نیویورک که بر روی عده ای از بازار یابان سهام با شرایط کاری پر تنش انجام شد، نشان می دهد، داشتن یک حیوان خانگی، حتی در شرایط پر استرس، می تواند فشار خون را کاهش داده و آنرا کنترل نماید.
تحقیق دیگری که توسط موسسه تحقیقات پزشکی بیکر استرالیا روی بیش از 5400 نفر انجام شد نشان می دهد صاحبان حیوانات خانگی نه تنها فشار خون پائین تری دارند، بلکه نسبت به سایر افراد تریگلیسیرید و کلسترول خونشان هم متعادل تر است.

 

بهبود سریعتر بیماری
یافته های علمی ثابت کرده است، اشخاصی که سابقه حمله قلبی دارند در صورتی که حیوان خانگی داشته باشد، احتمال بروز حمله مجدد در آنها بسیار کمتر است.
تحقیقات به عمل آمده در بیمارستانی در نیویورک نشان می دهد وجود یک حیوان خانگی حتی بیشتر از وجود همسر یا یک دوست در بهبود بیماری مؤثر است. بیمارانی که حیوان در خانه نگه می دارند در طی درمان به روش های درمانی بیشتر پاسخ خواهند داد، زیرا احساس اینکه حیوانشان نیاز به مراقبت آنها دارد انگیزۀ بزرگی را برای بهبود در بیمار ایجاد می کند.

 

نیاز کمتر به پزشک
تحقیقات انجام شده در دانشگاه کمبریج انگلستان و دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد افرادی که در خانه سگ نگه می دارند کمتر از دیگران به پزشک مراجعه می کنند.
پژوهشی که اخیراً در استرالیا بروی 6000 زن خانه دار انجام شد نشان داد که زنانی که در خانه سگ یا گربه دارند کمتر دچار فشار خون بالا، کلسترول خون، بی خوابی و مشکلات قلبی می شوند و در نتیجه کمتر به پزشک مراجعه می کنند.

اثرات مثبت روحی نگهداری از حیوانات خانگی

 


تمام افرادی که از حیوانات خانگی نگهداری می کنند به اثرات مثبت روحی آن پی برده اند. حیوانات، عشقی بی قید و شرط را به انسان هدیه می کنند، آنها ما را به خنده وادار می کنند و از روزمره گی و تنهایی می رهانند.

حل مشکلات جنسی _ آمیزشی در نوجوانان
همدم بودن با حیوانات خانگی می تواند در رشد نوجوانان بسیار اثر بخش و سودمند باشد. در عمل بسیاری از واقعیت های تلخ و شیرین زندگی را نوجوان، خود با همدم بودن از طبیعت پیرامون خویش به سادگی می تواند بیاموزد.
پدران و مادران در آموزش واقعیت های ناگزیر جنسی _ آمیزشی به فرزندان خود ناتوان هستند و اغلب در این زمینه سردرگم می شوند. نگهداری از حیوانات خانگی به آسانی این مشکل را حل می کند و کودک می تواند با نگاه والد (( ارک برن شخصیت انسان از تعامل 3 جزء مختلف (کودک – والد – بالغ ) تشکیل شده است .)) بیشتر زمان و وقت خود را به رسیدگی و مراقبت از حیوان اختصاص داده و بر میزان بردباری و شکیبایی حسی خود افزوده و به همین علت ، بر غرایز جنسی مسلط شده و از درگیر شدن در روابط جسورانه و گاه ویرانگر به ویژه در سنین آغاز نوجوانی پرهیز می نمایند. و با آگاهی مفهوم نگاه و نوازش، خوب و بد را به کامل ترین صورت در پوشش نگهداری از حیوانات خانگی می توان به نوجوانان آموزش داد.

 

درمان افسردگی بیماران مبتلا به ایدز
تحقیقات به عمل آمده توسط UCLA برروی بیماران مبتلا به ایدز نشان می دهد حیوانات خانگی کمک می کنند بیماران راحت تر بر استرس ناشی از بیماری های سخت غلبه کنند. این تحقیق که روی بیش از 1800 بیمار انجام شد ثابت کرد کسانی که حیوانات خانگی ندارند دو برابر بیش از دیگر بیماران دچار افسردگی می شوند.
نگهداری و مراقبت از یک حیوان خانگی می تواند مانند یک داروی ضد افسردگی قوی عمل کرده و باعث افزایش هورمون های اندرفین شود. این هورمون باعث احساس سرخوشی در افراد می شود.
عواملی که در افسردگی همراه بیمار است عبارت است از: بی اشتیاق بودن به فعالیت های روزانه، احساس کمبود محبت و توجه، احساس تنهایی و نداشتن همدم، در بند افکار و خیالات واحی و بی اساس بودن و… که با نگهداری از حیوانات خانگی بیشتر این عوامل از بین رفته و به بیمار احساس مفید بودن، شاد زیستن و مورد توجه قرار گرفتن را القاء می کند.

 

رشد کودک
بین نگهداری از حیوان و خودباوری کودکان ارتباط مستقیم وجود دارد. کودکانی که در خانوادههایی زندگی می کنند که در منزل حیوان خانگی دارند نسبت به سایر کودکان دارای روابط اجتماعی قوی تری هستند و نسبت به همنوعان خود احساس همدردی بیشتر نشان می دهند و مسئولیت پذیر تر بوده و بر خشم خود غلبه بیشتری خواهند داشت.

 

استحکام و گرمی خانواده

 

روانشناسان عقیده دارند داشتن حیوان در خانه روابط خانوادگی را بهبود می بخشند و تنش بیناعضای خانواده را کاهش می دهد. تحقیقات به عمل آمده برروی گروهی از خانواده هایآمریکایی نشان می دهد در حوادث ناگواری مانند مرگ، بیماری و کشمکش های خانوادگی، حیوانات نقش تسکین دهنده ای دارند. 

نظرات کاربران
  • 0
    لام.ممنونم از اطلاعات خوبتون
  • 1
    مطالبتان خيلي جامع بود استفاده كردم مرسي از راهنمايتان
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی