پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

همه چیز درباه گاز گرفتن سگ ها

گاز گرفته شدن توسط سگ
مهم نیست که چقدر رابطۀ نزدیکی با سگ خود دارید، گاهی اوقات، خیلی غیر منتظره، ممکن است سگ‌تان شما راگاز بگیرد. خب، در صورت گاز گرفته شدن توسط سگ تان باید چه کار کنید؟ گام اول، قطعا حفظ آرامش است. این موضوع پایان رابطۀ شما نیست و به این معنی نیست که سگ شما به یک قاتل تهاجمی تبدیل شده است. دلایل زیادی وجود دارد که یک سگ ممکن است گاز بگیرد. برای پیدا کردن راه حل، ابتدا باید علت را بیابید.

اگر سگ‎ تان یک توله سگ است و ناگهان انگشت شست شما را گرفت، نگران نباشید. همه توله سگ ها این مرحله را پشت سر می‌گذارند.

اما در شرایطی که سگ شما یک توله سگ نیست چه؟ در اینجا دلایلی که یک سگ ممکن است گاز بگیر را آورده‌ایم:

غرایز مادرانه
اگر علت گاز گرفته شدن توسط سگ این مورد باشد، مقابله با آن آسان است. آیا سگ شما یک مادر با توله ‎‌هایش است؟ در این صورت فضای برای آن‌ها فراهم کنید تا به دور از مزاحمت افراد باشد و سگ مادر را با توله‌هایش آرام بگذارید تا او آمادگی پذیرش افراد دیگر در اطراف توله‌هایش را پیدا کند.

درد
آیا سگ شما درد دارد؟ اگر شما به طور غیر منتظره گاز گرفته شدید و هیچ یک از دلایل زیر وجود نداشتند، وقت آن است که به دامپزشکی مراجعه کنید. سگ ها در پنهان کردن درد بسیار خوب عمل می‌کنند، اما اگر یک نقطۀ دردناک را که مخفی نگه داشته اند را لمس کنید، ممکن است به طور غریزی با گاز گرفتنی جهت هشدار واکنش نشان دهند. دامپزشک شما می تواند تعیین کند که آیا سگ شما احساس درد می کند یا شرایط عصبی دیگری موجب این رفتار غیر منتظره شده است.

این مالکیت، ترس و رانندگی را از دست می دهد، که اولین بار جدی ترین آنهاست و برای مقابله با آن طول می کشد. بیایید به دو نفر دیگر نگاه کنیم.

ترس
اگر سگ تان شما را به خاطر اینکه شما او را ترسانده‌اید گاز می‌گیرد، باید دوباره اعتماد او به رابطه را برقرار کنید. این مورد به سادگی ممکن است با یکبار اشتباه اتفاق بیفتد. مثلا شما خیلی سریع به سمت سگ حرکت کرده‌اید یا هنگامیکه خواب بوده، بسیار نزدیک به او نشسته‌اید. اما اگر پس از اتفاقات اینچنینی، اعتماد او را دوباره جلب نکنید، ممکن است هر بار که سگ شما احساس ناامنی می کند، گاز بگیرد و در این مورد هر کسی می تواند هدف او باشد.

ایجاد اعتماد
بهترین تمرین اعتماد سازی، قدم زدن با سگ است. به شرطی که شما به عنوان یک رهبر آرام و قاطع عمل کنید. این کمک می کند سگ عادت کند که هیچ چیز بدی زمانیکه در اطراف شماست اتفاق نمیفتد و بدین ترتیب اعتماد او دوباره تقویت می شود.  هنگامیکه شما هر دو راحت پیاده روی می‌کنید، مکان‌های جدید، افراد و سگ های جدید را به اونشان دهید. افزایش مواجه شدن با تازگی‌ها برای سگ شما باعث کاهش ترس او خواهد شد.

نظم و انضباط را افزایش دهید
با آموزش ترفندهای ساده، به ویژه فرمان “بنشین” و “بایست” و با استفاده از نهادینه‌سازی مثبت آن‌ها، بر روی نظم و انضباط کار کنید. در ابتدا، ممکن است در ازای اطاعت از این فرمان‌ها، لازم باشد به او تشویقی بدهید اما اگر به تدریج جایزۀ او را از تشویقی به تحسین و محبت از طرف خودتان تغییر دهید،به مرور زمان خودتان یک “تشویقی” به حساب می‌آیید. او در ذهنش، پیوندی میان شما و چیزهای خوشحال کننده برقرار می‌کند و احتمال پرخاش او.به شما بسیار کاهش میابد.

تلاش برای شکار
هنگامیکه یک سگ به خاطر تلاش برای شکار غریزی خود شما را گاز می‌گیرد، اغلب تصادفی است. مثلا سگ، گرفتن اسباب بازی طنابی‌اش را هدف قرار داده و اشتباهی، دست شما را گاز می‌گیرد.پس از اینکه یک بار این اتفاق افتاد، وقت آن است که این بازی را به گونۀ دیگری طرح ریزی کنید. به جای اینکه از بازی “گرفتن و کشیدن طناب” استفاده کنید، بازی “برو بیارش” را با او بازی کنید. مثلا عروسکی را پرت کنید و از او بخواهید برای شما بیاورد. این امر باعث ارضاء غریزۀ شکار آن‌ها خواهد شد و در عین حال از گاز گرفته شدن توسط سگ به طور تصادفی هم جلوگیری کرده‌اید. همچنین بازی را با قوانین همراه کنید. مثلا شما توپ را پرت نمی کنید مگر آنکه او بنشیند و با آرامش منتظر باشد که شما بازی کنید و توپ را پرت کنید.

مالکیت
اگر هنگامیکه سعی دارید چیزی را از سگ خود، مانند یک اسباب بازی یا غذا، دور کنید، با گاز گرفته شدن توسط سگ مواجه می‌شوید باید بدانید این کار یک واکنش تصادفی یا خود به خودی نیست. این دقیقا واکنش سگ شما همراه با تسلط و دفاع از است. این رفتار اگر اصلاح نشود، می تواند به خشونت تبدیل شود.

قوانین، مرزها و محدودیت ها
برای مقابله با گاز گرفته شدن توسط سگ از سر احساس مالکیت، شما باید قوانین، مرزها، و محدودیت ها را ایجاد و اعمال کنید. این برای این است که به شگ نشان دهید شما، به عنوان رهبر گروه، منبع و مالک همۀ چیزهایی هستید که او مجاز به انجام دادن یا دارا بودن آن‌هاست؛ هرچه باشد، غذا، آب، تشویقی، اسباب بازی، و یا توجهباید متوجه شود برای رسیدن به آنچه او می خواهد، ابتدا باید حالت آرام و داشته باشد..

آموزش اطاعت کردن
اگر با این مشکل روبرو هستید، زمان خوبی برای آموزش دادن فرمان “رها کن” است. به این معنی که سگ باید چیزی که در دهانش است را کنار بگذارد. شما می توانید این را با یک اسباب بازی مورد علاقه شروع کنید. آموزش به این صورت است: وقتی سگ اسباب بازی را در دهان خود نگه داشته است، همزمان با گفتن “رها کن” تشویقی را به او نشان دهید و به سمت او بگیرید. او برای گرفتن تشویقی از دست شما باید اسباب بازی‌اش را زمین بگذارد و دیگر به آن توجه نمی‌کند.

به تدریج آموزش را توسعه دهید؛ تا جاییکه وقتی اسباب بازی را زمین گذاشت شما آن را بردارید و سپس به او تشویقی بدهید. در نهایت شما باید بتوانید به سگ خود برای رها کردن هر چیزی که در دهان او است فرمان دهید و حتی قادر به گرفتن چیزی از دهان او باشید. اگر انرژی سگ شما زیاد است می‌توانید از وسایل بازی بیشتری استفاده کنید.

جلوگیری از خشونت غذایی
هنگامی که قوانین غذا خوردن را گذاشتید و دستور”رها کن” را نیز آموزش دادید، شروع به نزدیک شدن به کاسه در حالیکه سگ مشغول غذا خوردن است کنید، شما نیز باید دو تشویقی مورد علاقۀ او را در دست داشته باشید و همانطور که نزدیک به ظرفش می‌شوید، برای او تکان دهید. مرتباً این کار را تکرار کنید تا زمانیکه سگ نزدیک شدن انسان‌ها به کاسه‌اش را با چیزهای خوب پیوند دهد، زیرا او دریافته است که با نزدیک شدن آن‌ها، تشویقی ویژه‌اش را دریافت می‌کند.

داشتن آرامش
انسا‌ن‌ها با دست‌هایشان در جهان کارهایشان را انجام می‌دهند، در حالیکه سگ‌ها اغلب با دهان خود را به کار می‌گیرند. نیازی به گفتن نیست، دندان های سگ بسیار تیزتر از انگشت‌های انسان است، بنابراین ممکن است گاز گرفتن‌های ناخواسته یا تصادفی اتفاق بیفتد. فقط به یاد داشته باشید که گاز گرفته شدن توسط سگ آن‌ها به معنای تمام شدن رابۀ عاطفی آن‌ها با شما نیست. آرام باشید، علت را کشف کنید و سپس اقدامات صحیح برای رفع آن را انجام دهید.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی